ЦСКА успя да спечели трудно с 2:1 гостуването на Царско село от десетия кръг на Еfbet Лига, въпреки че игра почти цялото второ полувреме с човек по-малко.

В 55-ата минута Амос Юга даде преднина на тима на Стойчо Младенов, след като малко по-рано Жеферсон беше изгонен за втори жълт картон. В 72-ата Лукас Диас изравни за домакините, за да се стигне до победното попадение на Карло Мухар. Включилият се на смяна хърватин вкара в третата минута на добавеното време, донасяйки трите точки на "армейците".

За ЦСКА това е трети пореден успех в първенството. "Червените" се изкачиха на второто място с 19 точки, с две по-малко от лидера Ботев (Пловдив). Воденият от Антони Здравков Царско село е на 13-ата позиция с 6 точки.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Мачът в комплекс "Царско село" беше бойкотиран от феновете на ЦСКА, които логично бяха недоволни, че домакините им отпускат едва 60 билета. Бившият треньор на двата отбора Любослав Пенев беше сред зрителите на двубоя, който бе доста интригуваш.

В 17-ата минута ЦСКА стигна до първата добра ситуация за гол, но Вилдсхут не успя да преодолее Янко Георгиев. Малко преди да изтече половин час игра пък Федерико Варела центрира към Ахмед Ахмедов, който не успя да уцели целта. Веднага след това и Варела пробва мерника си, но топката отново не попадна в целта.

Още в самото начало на второто полувреме ЦСКА остана с човек по-малко след спорен втори жълт картон на Жеферсон. Бразилецът получи две официални предупреждения в рамките само на две минути и трябваше да напусне терена след решението на съдията Никола Попов да го изгони.

Младенов реагира и пусна в игра Георги Йомов, Карло Мухар и Пламен Гълъбов на местата на Варела, Вилдсхут и Турицов. Триото се включи силно и в 55-ата минута ЦСКА поведе. Амос Юга откри резултата с мощен изстрел от границата на наказателното поле - 0:1.

В 68-ата минута Мухар можеше да удвои преднината на "армейците", но силният му удар от дистанция бе отразен от Янко Георгиев.

В 72-ата резервата на домакините Лукас Диас изравни, след като се озова очи в очи с Бусато след пас на Васил Шопов - 1:1.

До края избраниците на Стойчо Младенов диктуваха събитията на терена, въпреки че бяха с 10 човека. В 90-ата минута Калоян Кръстев пропусна да вкара, а в третата минута на добавеното време в Мухар се превърна в герой. Йомов центрира от фаул, Кръстев засече топката с глава, но тя се отби в напречната греда, след което хърватинът направи точна добавка и "армейците" ликуваха - 1:2.

След сладката победа "червените" продължават да бъдат единственият отбор в Еfbet Лига, който все още е непобеден. Следващият мач на ЦСКА в първенството се явява директен спор за първото място - срещу лидера Ботев (Пловдив). Срещата от 11-ия кръг е на 16 октомври (събота) на стадион "Българска армия" (от 20:15 часа).

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1:2
0:1 Амос Юга (55), 1:1 Лукас Диас (72), 1:2 Карло Mухар (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
13 - Жеферсон пропусна добър шанс. Играчът на ЦСКА можеше да стреля, но реши да подава към Йоан Баи и бранителите на Царско село се справиха.
17  Вилдсхут изпробва рефлексите на Янко Георгиев след асистенция на Варела, стражът на домакините спаси.
27 - Варела центрира към Ахмедов, който засече топката, изпращайки я в аут.
40  Първи жълт картон в срещата, получава го Иван Турицов за фаул срещу Ален Стеванович.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Жеферсон получи жълт картон за фаул срещу Карлос Охене.
50  ЧЕРВЕН КАРТОН! Жеферсон е изгонен за втори жълт картон, след като фаулира и Никола Колев.
53 Стойчо Младенов извършва три смени. Пламен Гълъбов, Карло Мухар и Георги Йомов влизат в игра. Яник Видсхут, Варела и Турицов излизат.
55  ГОЛ! Амос Юга даде преднина на ЦСКА - 0:1! Играчът на "армейците" прониза Янко Георгиев с мощен изстрел от границата на наказателното поле.
72
 ГОЛ! Домакините изравниха чрез резервата Лукас Диас - 1:1! Той получи отлично подаване от Васил Шопов и се разписа, след като остана очи в очи с Бусато.
90  Калоян Кръстев пропусна да се разпише. Резервата на ЦСКА блесна със страхотен индивидуален пробив, озова се на добра позиция и стреля мощно, но Янко Георгиев изби с крак.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3  ГОЛ! ЦСКА стигна до втори гол и е на път да измъкне победата! Карло Мухар се разписа за 1:2. Йомов центрира от фаул, Кръстев засече топката с глава, но тя се отби в напречната греда, след което Мухар направи точна добавка.
90+4 - Калоян Кръстев с претенции за дузпа, съдията Никола Попов остана безмълвен.
90+5 - Край на мача. ЦСКА победи с 2:1 Царско село.

Царско село
ЦАРСКО СЕЛО: 1.Янко Георгиев, 6.Иван Бандаловски (к), 8.Ален Стеванович, 10.Лъчезар Балтанов (67  12.Лукас Диас ), 21.Венцислав Василев, 25.Александър Александров , 29.Миси Мезу (82  20.Петър Атанасов), 77.Луи Нганиони, 80.Карлос Охене, 88.Никола Колев (59  9.Милчо Ангелов), 93.Васил Шопов
Резерви: 30.Християн Василев, 3.Мартин Кавдански, 4.Дилян Георгиев, 9.Милчо Ангелов, 12.Лукас Диас, 20.Петър Атанасов, 22.Милан Йокич
Треньор: Антони Здравков

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2.Юрген Матей (к), 29. Томас Лам,  19. Иван Турицов  (53  28.Пламен Гълъбов), 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга ,  3. Жеферсон , 5.Федерико Варела (54  10.Георги Йомов), 7. Йоан Баи (89  20.Карол Метс), 30. Яник Вилдсхут (53  24.Карло Мухар ), 23. Ахмед Ахмедов (75  14.Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 28. Пламен Гълъбов, 20. Карол Метс, 10. Георги Йомов, 14. Калоян Кръстев, 24. Карло Мухар, 11. Хамза Чатакович
Треньор: Стойчо Младенов

София, ст. "Арена Царско село"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия