Лудогорец загуби с 3:5 от Пирин у дома в среща от 19-ия кръг на Efbet лига. Поражението е най-тежко за разградчани у дома в шампионата след 2:4 от Литекс през 2013 година, като за първи път в историята роден отбор вкарва пет гола при гостуване на стадиона в Разград.

Срещата започна с натиск на домакините, но Дорин Ротариу и Ихинио Марин не успяха да се възползват в първите десет минути. Пет по-късно Пирин шокира всички по трибуните с гол на Христофор Хубчев след корнер (1:0).

Лудогорец продължи да контролира играта, но стигна само до един по-опасен удар на Десподов, за да получи втори гол в 39-ата минута (2:0). Оливие Вердон заби топката в собствената си врата след контраатака и даде комфортен аванс на Пирин на почивката.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Втората част стартира прекрасно за Пирин и Брахими вкара трети гол за "орлетата" (3:0) в първата по-опасна атака. Минути по-късно комбинация между Десподов и Ихинио Марин създаде напрежение пред вратата на гостите, но не се стигна до точен удар.

Малко повече от четвърт час след това и Дорин Ротариу се оказа на добра позиция, но стреля над вратата. Противно на случващото се на терена Пирин стигна до четвърти гол, дело на Мохамед Брахими, при едва третия си точен удар в мача (4:0).

Оливие Вердон се разписа за 4:1 с изненадващ удар от дистанция в 78-ата минута и даде надежди на феновете в Разград. Кирил Десподпов стопи разликата до 4:2 от дузпа в 89-ата минута, а две по-късно резултатът стана 4:3 с гол на Каули в първата минута от продължението. Пирин обаче не се пречупи и отвърна на удара с пети гол, дело а Венцеслав Бенгюзов в 92-ата минута за крайното 5:3.

Лудогорец остава начело в класирането с 6 точки и мач повече от ЦСКА, като двата тима ще излязат един срещу друг на 20 декември в столицата. Пирин остава на 13-о място, но е само на три точки от топ 10.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 3:5
0:1 Христофор Хубчев (15') 0:2 Оливие Вердон (39' автогол), 0:3 Мохамед Брахими (46'), 0:4 Мохамед Брахими (70'), 1:4 Оливие Вердон (78'), 2:4 Кирил Десподов (88' дузпа), 3:4 Каули Оливейра (90+1'), 3:5 Венцислав Бенгюзов (90+2')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа възможност в мача! Дорин Ротариу проби отдясно и стреля, но Николай Бодуров застана на пътя на топката.
7' Още един шанс за Лудогорец! Ихинио Марин отправи удар с глава, но твърде слаб.
15'  ГООООЛ за Пирин! Христофор Хубчев скочи най-високо след корнер и прати топката в обратния ъгъл  с глава за 1:0.
31' Пореден опит за Лудогорец! Десподов стреля от фаул, но Хенгелман се намеси и изби в корнер.
39'  АВТОГОЛ! Пирин проведе контраатака, топката стигна до Мохамед Брахими, който я чукна в крака на засиления Оливие Вердон, а бранителят я прати неспасяемо в мрежата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46'  ГОООООЛ за Пирин! Благоевградчани организираха бърза атака, топката беше центрирана към Мохамед Брахими, който я насочи във вратата за 3:0.
49'  Страхотна възможност за Лудогорец! Десподов пусна към Ихинио Марин, но нападателят отиде твърде встрани и не успя да отправи точен удар.
67' Нов опит на разградчани! Дорин Ротариу опита силен шут, но прати топката над вратата.
70  ГООООЛ за Пирин! Мохамед Брахими се измъкна от отбраната на Лудогорец и вкара за 4:0. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но след ВАР реферът го призна.
78'  ГООООЛ за Лудогорец! Оливие Вердон изненада отбраната и вратаря на Пирин с удар в далечния ъгъл за 4:1.
87' Дузпа за Лудогорец!
88'  ГООООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов се разписа за 4:2 от бялата точка.
90+1'  ГООООЛ за Лудогорец! Каули Оливейра получи топката на няколко метра от вратата и я прати в мрежата за 4:3.
90+2'  ГООООЛ за Пирин! Кристиан Кахлина отби удар към вратата си, но топката се озова в непокрития  Венцислав Бенгюзов, която я насочи във вратата за крайното 4:2.
90+3' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина, 6. Шакил Пинас, 9. Ихинио Марин (70'  13. Мавис Чибота), 11. Кирил Десподов , 22. Джордан Икоко (64  5. Георги Терзиев), 23. Мануел Шоу (46  7. Алекс Сантана), 24. Оливие Вердон  , 25. Стефан Баджи (60  64. Доминик Янков), 29. Дорин Ротариу, 30. Игор Пластун, 95. Каули
Резерви: 1. Серджио Падт, 8. Клод Гонсалвеш, 51. Илкер Будинов
Треньор: Станислав Генчев

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (90+2' 44. Конър Хендерсън) , 31. Красимир Станоев (81  73. Венцислав Бенгюзов ), 7. Мохамед Брахими   (78  26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (78  29. Станислав Костов), 18. Светослав Дяков (90+2' 17. Спас Георгиев) , 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев
Резерви: 1. Марио Кирев, 23. Ивайло Тодоров
Треньор: Радослав Митревски

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Васимир Ел Хатиб
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия