ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Септември (София) сложи край на серията си от шест победни мача без победа за първенство, след като в мач от 22 кръг на efbet Лигата победи Берое с 2:1 след обрат през второто полувреме. И двата гола за гостите бяха реализирани от резерви. Това е първи шампионатен успех за столичния тим от 24 октомври насам. Старозагорци пък продължават без победа от началото на годината. Две минути преди края изравнително попадение на домакините за 2:2 беше отменено след преглеждане с ВАР.

Берое откри резултата малко преди почивката, когато Вини Трибуле на границата на вратарското поле засече подаване по земя отляво на Гомес Сана. Десет минути след началото на второто полувреме Септември изравни. Димитър Костадинов беше точен с глава след центриране на Симеон Александров. Броени минути преди това и двамата бяха влезли в игра като резерви.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Истинска драма настъпи в последните пет минути на мача. Първо Септември стигна до обрат с гол на друга от резервите си – Мартин Петков, който получи топката на чиста позиция от Мартин Ачков. Само три минути по-късно Берое вкара изравнително попадение. Калоян Кръстев прати топката в мрежата, след като преди защитник на гостите изби от голлинията удар на Спас Георгиев. Ситуацията беше прегледана с ВАР и голът беше отменен, тъй като играч на Берое е бил в засада при първоначалния изстрел към вратата на Димитър Шейтанов.

С този успех Септември събра актив от 19 точки и излезе на 12-о място в класирането, докато Берое е 11-и с 20 т. В следващия кръг столичният тим приема Ботев (Пловдив) на 10 март, а три дни по-късно старозагорци гостуват на Локомотив (Пловдив).

БЕРОЕ – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:2
1:0 Вини Трибуле (40), 1:1 Димитър Костадинов (55), 1:2 Марин Петков (85)

Берое: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 3. Гомес Сана , 5. Зария Ламбулич (53-17.Спас Георгиев), 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин (32-7.Йоан Бауренски), 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев , 21. Вини Трибулет , 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов (53-9.Калоян Кръстев)
Резерви: 23. Иван Гошев, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 44. Атанас Йорданов
Треньор: Николай Киров

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов (51-17.Симеон Александров), 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев  (51-3.Мартин Петков ), 20. Красимир Станоев (54-7.Айкут Рамадан ), 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк (51-10.Димитър Костадинов), 9. Валентин Йосков (84.19.Митко Митков)
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 23. Йоан Гаврилов, 3. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 17. Симеон Александров, 22. Михаил Полендаков, 10. Димитър Костадинов
Треньор: Светослав Петров

Стара Загора, ст. „Берое“
Съдия: Радослав Гидженов

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
18 - Гомес Сана опита центриране, но топката застрашително летеше към вратата на Септември и това принуди Шейтанов да избие в корнер
20 - Защитник на Септември с глава изби в корнер топката, която отиваше в долния десен ъгъл на Шейтанов след удар на Мечев извън наказателното поле
41 -  ГОООЛ! Берое откри резултата! Във вратарското поле Вини Трибуле засече подаване по земя на Гомес Сана и даде аванс на домакините
45+4 - Край на първото полувреме
----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
55 -  ГООООЛ! Септември изравни. Димитър Костадинов се разписа с глава след центриране на Симеон Александров отдясно
77 - Опасен удар с глава на Спас Георгиев след центриране на Гомес Сана, но Шейтанов се намеси добре и изби в корнер.
85 -  ГОООЛ! Септември обърна резултата. Мартин Ачков беше изведен в наказателното поле на Берое и подаде вляво към Мартин Петков, който без проблем прати топката във вратата на Караджов
88 -  Отменен гол за Берое. Калоян Кръстев успя да прати топката във вратата на Септември, след като играч на гостите първоначално изби от голлинията. Ситуацията беше прегледана с ВАР и съдиите прецениха, че е имало засада на играч на Берое при головата ситуация
90+7 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР