Етър победи с 2:1 лидера във Втора лига Септември (София) в четвъртата си контрола от подготовката. Съперникът бе по-атакуващият отбор през първата част, но защитата и вратарят Мартин Величков не допуснаха сериозни опасности, въпреки че стражът на няколко пъти трябваше да се намесва.

Направените на почивката смени оживиха играта на Етър. В 47-ата минута Дидис Лутумба-Пита центрира фалцово от корнер и защитник изби с глава пред голлинията. Септември направи седем смени наведнъж в 63-ата минута и малко след това получи гол. Дебютиралият за Етър Иван Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Ловре Кнежевич с хладнокръвен удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 83-ата минута Дидис Лутумба-Пита отляво находчиво подаде на Макан Сидибе, който с удар извън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0. За Сидибе това е първи гол за Етър. Той е 24-годишно ляво крило от Франция, идва от френския Шоле.

В края на мача съперникът стигна до почетен гол след грешка на вратаря Ангел Мартинов за крайното 2:1.

Съставът на Етър: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Ивайло Димитров (Ангел Мартинов, Кольо Станев, Мартин Николов, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Радослав Найденов, Иван Василев, Дидис Лутумба-Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе).

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024