Eтър победи с 2:0 Янтра (Габрово) в третата си контрола от зимната подготовка. Проверката се игра при дъждовно време на градския стадион в Несебър, а попаденията вкараха в края на мача Ивайло Димитров-Косъма и Брайън Есало. Последният е 25-годишен нападател от Франция, юноша на Монако, идва от гръцкия Аполон.

Етър започна с Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела и Диаманка Секу.

В 12-ата минута след остро влизане срещу Моран двата отбора се сдърпаха и реферът показа червен картон на Луис Кордова.

С човек по-малко етърци стигнаха до гол, който обаче бе отменен поради засада. Николай Янков след рейд изведе Крум Стоянов, който с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада. Минута след това Мартин Николов влезе на мястото на изгонения Кордова.

Мачът бе бърз и двуостър, като атаки имаше и към двете врати, но без опасни удари. В 43-ата минута отново Янков проби отляво и центрира към Диаманка Секу, но той миг преди да стреля бе изпреварен от защитник, който изчисти. Топката попадна у Мартин Моран, който овладя и стреля, но вратарят улови.

В 50-ата минута бе подмината явна дузпа за Етър – Кольо Станев проби сам отдясно и центрира, капитанът на Янтра с широко разперена ръка отклони топката, но сигнал от рефера не последва. За съперника в 63-ата минута Дани Младенов от фаул стреля на сантиметри над напречната греда, а в 71-ата минута габровци отново направиха пропуск. Етър пък можеше да поведе в 73-ата минута, когато Кольо Станев излезе сам срещу вратаря отдясно и стреля, но стражът успя да избие.

„Болярите“ обаче решиха мача с два бързи гола. В 76-ата минута Дидис Пита отляво центрира перфектно към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и вкара за 0:1. Само след две минути Ловре Кнежевич от дълбочина изведе Брайън Есало, който финтира защитник и вратаря, оформяйки крайното 2:0 за Етър.

Следващата контрола на "болярите" е на 31 януари срещу водача във Втора лига Септември (София).

Съставът на Етър: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Диаманка Секу (Мартин Николов, Ангел Мартинов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Ивайло Димитров, Радослав Найденов, Дидис Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе).

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024