Славия и “Левски” завършиха 2:2 в дербито от 13-ия кръг на “А” група. “Сините” се добраха до точката след точно изпълнена дузпа в 88-ата минута. Сержиньо Грийн изведе “Левски” напред в резултата, “белите” обърнаха след попадения на Николай Божов и Галин Иванов. Две минути преди края капитанът на Славия Йордан Петков събори в наказателното поле Киров, а Жоазиньо вкара за крайното 2:2. Така Славия остава без победа над “Левски” след 8 март 2003 година, когато биха с 2:1 на “Георги Аспарухов”. След поделените по една точка “Левски” излезе на второ място с 26, на 5 от лидера Литекс. Славия остана на 6-а позиция с 20 точки.

Първото полувреме започна с постоянни атаки и към двете врати. Още във 2-ата минута Божов стреля, но Акалски спаси. В 7-ата минута Даниел Младенов навлезе в наказателното поле на Славия, но вратарят Стефано Кунчев бе по-бърз от него и улови. Две минути след това “белите” имаха ново положение. Дяков центрира отдясно, Божов остана непокрит и би, но над вратата.

В 12-ата минута Даниел Младенов отново получи вдясно в наказателното поле, стреля, но Стефано Кунчев улови. В 27-ата минута “Левски” поведе след попадение на Сержиньо Грийн. Холандецът получи отдясно по атаката на “сините”, отправи топката по диагонал към вратата, стражът на Славия сгреши и позволи да му мине между краката, след което влетя в мрежата. В следващата атака домакините изравниха. Галин Иванов напредна отдясно, бе изпуснат от Веселин Минев, намери Божов в наказателното поле и той от воле разстреля Кирил Акалски за 1:1.

В 32-ата минута “Левски” имаше нов шанс за попадение. Иво Иванов засече центриране с глава, но не успя да намери очертанията на вратата, след като Стефано Кунчев увисна. В 36-ата минута Галин Иванов получи дълъг извеждащ пас в полето на “сините”, но Акалски излезе и с глава изчисти. В 44-ата минута Славия обърна резултата и стигна до 2:1. Галин Иванов получи пред наказателното поле, премина през Милиев, след това и Йовов не успя да го спре, халфът на “белите” стреля от границата на наказателното поле, топката удари горната греда и влетя във вратата.

През второто полувреме първият пропуск бе за Славия. В 50-ата минута Галин Иванов пробяга цялата половина на “Левски”, влезе в наказателното поле, но в последния момент играч на “сините” протегна крак и изби в корнер. В 61-ата минута гостите организираха хубава атака, Иво Иванов бе в наказателното поле и за миг бе сам срещу вратата, но не очакваше да получи топката в мелето от футболисти. В 65-ата минута влезлият като резерва в състава на Славия Тодор Колев би в наказателното поле, Акалски и Иво Иванов не се разбраха, топката тръгна към вратата, но Милиев я спря. В следващата минута вратарят на “белите” Стефано Кунчев се намеси добре и спаси сигурен гол след удар на Даниел Младенов с глава от границата на малкото наказателно поле. В следващите минути “сините” наложиха териториален превес, но не успяха да стигнат до чисто голово положение.

В 87-ата минута капитанът на Славия Йордан Петков направи дузпа, след като фаулира Александър Киров. След дълга топка към наказателното поле на “белите” Петков първо задържа Киров през гърдите, след което го пусна. Защитникът на Славия обаче падна на земята и вдигна десния си крак, с което събори Киров. Антон Генов даде дузпа, която Жоазиньо превърна в гол за крайното 2:2./БЛИЦ

Мачът по минути тук

СЛАВИЯ - "ЛЕВСКИ" 2:2
0:1 Сержиньо Грийн (27), 1:1 Николай Божов (28), 2:1 Галин Иванов (44), 2:2 Жоазиньо (88-дузпа)

slavia.JPGСлавия: 1.Стефано Кунчев, 21.Богомил Дяков, 22.Виктор Генев, 35.Йордан Петков, 25.Виктор Дениран, 20.Радослав Димитров (92 - 6.Дюлгеров), 77.Георги Пеев, 7.Илия Илиев, 33.Галин Иванов (76 - Спас Георгиев), 9.Георги Христов (64 -10.Тодор Колев), 17.Николай Божов
Резерви: 12.Емил Петров, 19.Барбоса, 6.Николай Дюлгеров, 2.Атанас Дреновички, 24.Иван Цачев, 10.Тодор Колев, 5.Георгиев

Levski_.jpg"Левски": 85.Кирил Акалски, 2.Дъсти Мулдер, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев,14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 10.Христо Йовов (55 - Александър Киров), 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов (79 - Андвеле Слори), 29.Исмаил Иса, 20.Жоазиньо
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 6.Майкъл Тевия, 23.Андвеле Слори, 26.Калин Щърков, 28.Александър Киров, 30.Лъчезар Балтанов