Берое отвя с 3:1 Атлантас на реванша в Стара Загора и очаквано се класира във втория квалификационен кръг на Лига Европа след общ резултат 5:1. Много силен мач за тима на Петър Хубчев изигра Спас Делев, който преди седмица заедно с Георги Божилов се разписаха за успеха с 2:0. Бившият нападател на ЦСКА беше над всички и блесна с хеттрик за сладкия успех. Делев на три пъти изправи на крак близо седемте хиляди зрители на стадион "Берое", които вече очакват сблъсъците с Брьондби, които ще бъдат далеч по-интригуващи от тези с Атлантас.

Головото шоу на Спас Делев започна в 7-ата минута, когато нисичкият нападател от село Ключ откри резултата с перфектно изпълнение на пряк свободен удар. След това Делев вкара в 45-ата и 67-ата минути, а почетното попадение за Атлантас дойде в 65-ата.

За реванша днес Хубчев заложи на същите титуляри, на които се довери и в първата среща. Освен Спас Делев, много активни в атака бяха и Жуниор Мапуку, Неманя Милисавлевич и Георги Божилов. Още в 45-ата секунда Берое беше близо до откриване на резултата, но Мапуку пропусна. В 7-ата минута трибуните под Аязмото изригнаха, когато Делев изпълни отлично пряк свободен удар и изпрати топката над стената, за да я оплете в горния ляв ъгъл на Миндаугас Малинаускас - 1:0.

Малко след това Мапуку надбяга двама бранители на Атлантас и опита прехвърлящ изстрел от 30-ина метра, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

В 34-ата минута дойде първата сериозна опаност пред Благой Макенджиев. Грешка на Венцислав Василев за малко да доведе до изравняване. Защитникът подари топката на Андрей Панюков, който се озова сам срещу Макенджиев, но стражът на Берое демонстрира хладнокръвие и страхотен рефлекс, опазвайки вратата си. След това положение момчетата на Хубчев реагираха като ожилени и още до почивката успяха да удвоят аванса си. В 45-ата минута Мапуку получи топката в наказателното поле на гостите, но вместо да стреля предпочете да комбинира с намиращия се пред опразнената врата Делев, който засече в мрежата на Атлантас за 2:0.

Втората част започна с удар на Георги Божилов, но топката прелетя покрай целта. В 54-ата минута Хубчев извърши първата си смяна, пускайки в игра новото попълнение в защита Венелин Филипов, който замени Атанас Зехиров. В 63-ата Том също се появи, като Игор Джоман бе заменен. В тези минути домакините значително бяха намалили оборотите и бяха изненадани от литовците, които намалиха резултата. В 65-ата минута Робертас Вежевичиус се озова на чиста голова и отблизо се разписа - 2:1. Само 120 секунди след това Спас Делев сам довърши Атлантас, оформяйки хеттрика си. Мапуку нахлу отдясно в наказателното поле и стреля, но парираният от Малинаускас удар попадна директно в Делев, който вкара своето четвърто попадение за Берое в рамките на два двубоя. Бившият нападател на ЦСКА потвърди мнението, че се намира в отлична форма, но сериозният тест за старозагорци тепърва предстои - битките срещу коравите датчани от Брьондби. Берое е домакин в първия мач, който е следващия четвъртък.

Реваншът по минути - ТУК!

БЕРОЕ - АТЛАНТАС 3:1
1:0 Спас Делев (7), 2:0 Спас Делев (45), 2:1 Робертас Вежевичиус (65), 3:1 Спас Делев (67)
(2:0 в първата среща)

БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров (54 smqna.jpg 4.Венелин Филипов), 24.Венцислав Василев, 6.Иво Иванов (к), 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман (63 smqna.jpg 70.Том), 20.Неманя Милисавлевич, 14.Георги Божилов, 21.Елиаш, 77.Спас Делев topka.jpg topka.jpg topka.jpg, 10.Жуниор Мапуку jalt.jpg  (69 smqna.jpg 9.Станислав Костов)
Резерви: 23.Илко Пиргов, 3.Владимир Зафиров, 4.Венелин Филипов, 15.Георги Динков, 70.Том, 17.Иван Коконов, 9.Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев

АТЛАНТАС: 1.Миндаугас Малинаускас, 18.Андриус Йокшас, 23.Роландас Баравикас, 30.Казимерас Гнедоис, 35.Едгарас Царскис, 19.Довидас Виркшас jalt.jpg (57 smqna.jpg 17.Маркас Бенета), 20.Довидас Норвилас (55 smqna.jpg 5.Рикардас Швейкаускас), 74.Овидиюс Вербицкас, 7.Максим Максимов, 11.Андрей Панюков (77 smqna.jpg 21.Лукас Баранаушкас), 32.Робертас Вежевичиус topka.jpg
Резерви: 31.Мариус Адамонис, 5.Рикардас Швейкаускас, 17.Маркас Бенета, 25.Алексей Епифанов, 28.Юстас Разиюнас, 77.Герардас Жукаускас, 21.Лукас Баранаускас
Треньор: Константин Сарсаня