Главният мениджър на Литекс Стойчо Стоилов беше бесен от домакинската загуба с 0:2 от унгарския Дьошдьор в среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Головете на Градския стадион в Ловеч паднаха в последните осем минути на двубоя при контраатаки. Бившият халф заяви, че няма обяснение за слабото представяне на отбора след почивката.

“Неприятна загуба. За съжаление последните 15 минути нашият отбор не приличаше на това, което беше през останалите 75. Сякаш през второто полувреме излязохме отпуснати и аз лично не знам на какво се дължи това. След този резултат в първия мач шансовете ни са минимални. Ние обаче не отписваме реванша, ще отидем в Унгария, за да се борим, но в евротурнирите, при такъв резултат от първия мач, трудно можеш да очакваш да продължиш, отчете реалистично босът.

- Нормално е тази загуба да окаже влияние по време на дербито срещу ЦСКА в неделя. Ние трябва да направим всичко възможно да забравим последните 15 минути от двубоя срещу Дьошдьор.”