ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

България спечели с 1:0 при визитата си на Северна Македония в последен мач от група 4 на Лига C в турнира Лигата на нациите. Кирил Десподов (50) вкара гола, с който "лъвовете" сложиха край на серия от 22 мача без победа като гости и завършиха на второ място в групата с точка пред македонците, които останаха с човек по-малко още в 14-ата минута след директния червен картон на Тодор Тодороски. В другия мач лидерът Грузия победи с 2:1 в Гибралтар.

Младен Кръстаич направи три промени в своя състав спрямо срещата с Гибралтар, спечелена с 5:1. На десния бек застана Виктор Попов, който смени Иван Турицов. В средата на терена Янис Карабельов стартира, вместо Филип Кръстев, докато Пламен Гълъбов зае мястото на Петко Христов.

Още преди химните македонските фенове посрещаха родните запалянковци и футболистите ни с грозни възгласи "бугари татари" и "цигани". След това химнът ни "Мила родино" беше освиркан на стадион "Тоше Проески".

След опознавателните начални минути и липсата на сериозни положения в 14-ата домакините останаха с човек по-малко, след като Тодор Тодороски беше изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Марин Петков. Решението на съдията бе потвърдено и от ВАР. Малко след това селекционерът на Северна Македония Благоя Милевски получи жълт картон за протест срещу друго съдийско решение, което "роди" още грозни скандирания против българите и викове "УЕФА мафия".

В 25-ата минута македонците създадоха първата опасност. Милан Ристовски шутира технично от далечна дистанция, но Даниел Наумов спаси с вещина и изби топката в корнер. Три минути по-късно "лъвовете" пропуснаха златен шанс да поведат в резултата. Антон Недялков изведе Радослав Кирилов в наказателното поле, той пусна към Кирил Десподов, който бе сам срещу вратаря, но не успя да си спре топката и да нанесе голов удар.

Двубоят се изнерви и до края на първата част имаше повече битка без сериозни положения пред двете врати, като неточни удари отправиха Валентин Антов и Бейтулай.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Само пет минути след почивката Радослав Кирилов намери Кирил Десподов и капитанът на "лъвовете" с техничен удар реализира за 0:1. Девет минути по-късно Антон Недялков намери топката с глава след центриране от корнер, но бранител на домакините изчисти от голлинията. Малко след това обаче същата ситуация се повтори и пред българската врата, като този път Валентин Антов беше последна преграда пред гола, изчиствайки с глава след удар на Алиоски.

В 66-ата минута Филип Кръстев проби опасно през центъра и нанесе тежък удар, Димитриевски първоначално изпусна топката, но впоследствие я хвана. Три минути по-късно и Антон Недялков пробва късмета си от дистанция и с по-слабия си десен крак нанесе хубав удар, който мина много близо до вратата на Северна Македония.

В следващите минути срещата се укроти и България имаше контрол върху случващото се на терена, но без нещо интересно пред вратата на Димитриевски. В 81-ата минута България извади късмет, когато Алиоски нанесе удар от движение, който премина опасно близо до вратата на Даниел Наумов.

В 88-ата минута Енис Барди избута в гръб Радослав Кирилов, което доведе до свада между футболистите на двата тима и жълти картони за двамата играчи. И след пет минути добавено време резултатът остана непроменен, а с успеха "лъвовете" събраха 9 точки за втората позиция в крайното класиране. Македонците останаха трети с 8 точки.

Грузия победи с 2:1 при гостуването си на Гибралтар в другия мач и завърши на първото място с 16 точки. Хвича Кварацхелия (19-дузпа) и Гиорги Цитайшвили (48) вкараха головете за грузинците. Луи Анеслей (75) се разписа за гибралтарците, които останаха последни в групата със само една точка.

Северна Македония - България 0:1
0:1 Кирил Десподов (50)

Най-важното от мача по минути:
* Македонските фенове освиркаха химна на България и обиждаха с псувни и скандирания.
1 - Начало на срещата.
7 - Нервни първи минути на терена без сериозни положения пред двете врати.
14 - Тодор Тодороски беше изгонен от австрийския рефер Юлиан Вайнбергер, след като влезе грубо с бутоните в коляното на Марин Петков.
22 - Благоя Милевски направи промяна, като извани Александър Трайковски, а на негово място влезе Ашковски.
25 - Милан Ристовски шутира силно отдалеч и Даниел Наумов спаси с блестяща намеса.
26 - Дъжд заваля на стадион "Тоше Проески"
28 - Антон Недялков изведе Радослав Кирилов в наказателното поле, той пусна към Кирил Десподов, който излезе на отлична позиция сам срещу вратаря, но не успя да си спре топката и пропусна златен шанс за гол.
38 - Илиян Стефанов и Кирил Десподов не се разбраха на дузпата, за да се стигне до завършващ удар.
40 - Удар на Валентин Антов след центриране на Десподов от фал не намери целта.
43 - Егзон Бейтулай шутира встрани от вратата на Даниел Наумов.
45+2 - Край на първата част
.................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ за България! Радослав Кирилов пусна ювелирен пас към Десподов, който перфектно си овладя топката и с техничен удар прати топката в мрежата за 0:1.
56 - Кирил Десподов опита да вкара с плътен удар по земя от границата на наказателното поле, но Димитриевски улови.
59 - След центриране от корнер Антон Недялков игра с глава, а Бейтулай изчисти пред голлинията.
61 - Виктор Попов не изчисти добре топката и Езджан Елиосни нанесе удар отдалеч, но топката мина встрани от вратата.
62 - Стефан Спировски центрира и топката стигна до Алиоски, който шутира, но Валентин Антов застана на пътя на топката и с глава изчисти малко пред голлинията.
64 - Ново центриране отдясно внесе смут в българската отбрана, но този път Пламен Гълъбов изчисти топката в корнер.
66 - Филип Кръстев шутира коварно отдалеч и вратарят Столе Димитриевски спаси.
77 - Радослав Кирилов центрира, а Кирил Десподов и Филип Кръстев не успяха да нанесат удар.
81 - Валентин Антов игра с глава след центриране в нашето наказателно поле и Алиосни нанесе неточен удар.
85 - Филип Кръстев опита далечен удар, който бе блокиран от бившия защитник на Левски и Славия Гьоко Зайков.
88 - Енис Барди избута в гръб Радослав Кирилов, което доведе до свада между футболистите на двата тима и жълти картони за двамата играчи.
90+5 - Край на мача! България надви Северна Македония с 1:0 в Скопие и спря серия от 22 гостувания без победа.

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 4. Егзон Бейтулай, 5. Гьоко Зайков, 6. Висар Муслиу, 2. Тодор Тодороски , 9. Александър Трайковски (223. Стефан Ашковски (8518. Дориан Бабунски)), 10. Енис Барди (К) , 7. Елиф Елмас, 8. Езджан Алиоски , 23. Боян Миловски  (6020. Стефан Спировски), 19. Милан Ристовски (6013. Люпче Дориев)
Резерви: 12. Кристиян Наумовски, 22. Дамян Сисковски, 3. Стефан Ашковски, 11. Яни Атанасов, 13. Люпче Дориев, 14. Дарко Велковски, 15. Никола Серафимов, 16. Агон Елезеи, 17. Боян Димовски, 18. Дориан Бабунски, 20. Стефан Спировски, 21. Енис Фазладжич
Селекционер: Благоя Милевски

България: 1. Даниел Наумов, 6. Виктор Попов (8213. Йоан Стоянов), 5. Пламен Гълъбов, 23. Валентин Антов, 14. Антон Недялков, 16. Марин Петков , 8. Янис Карабельов (4618. Никола Илиев), 22. Илиян Стефанов (4620. Филип Кръстев ), 4. Илия Груев , 10. Радослав Кирилов (899. Георги Русев), 11. Кирил Десподов (90+37. Иван Йорданов)
Резерви: 12. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 2. Иван Турицов, 3. Християн Петров, 7. Иван Йорданов, 9. Георги Русев, 13. Йоан Стоянов, 15. Петко Христов, 17. Матео Стаматов, 18. Никола Илиев, 19. Мартин Минчев, 20. Филип Кръстев
Селекционер: Младен Кръстаич

Съдия: Юлиан Вайнбергер (Австрия)
Стадион: "Тоше Проески", Скопие
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия