Септември (София) победи с 3:1 Хебър (Пазарджик) в мач между новаците в елита. Двубоят от втория кръг на Еfbet Лига се игра на Националния стадион "Васил Левски". Избраниците на Славко Матич надиграха "зелените" и заслужено се поздравиха с първите си три точки в първенството, след като на старта отстъпиха с 0:3 на шампиона Лудогорец.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Талантът от школата на Септември Симеон Александров беше над всички тази вечер, реализирайки два гола. 18-годишният нисичък техничар откри резултата в 17-ата минута, когато се разписа след отлична комбинация с Димитър Костадинов.

В 63-ата минута Септември остана с 10 човека на терена, след като за втори жълт картон беше изгонен Иван Арсов. Защитникът повали Октай Хамдиев и съдията Красен Георгиев го изгони. Въпреки това Септември продължи да доминира. В 80-ата Александров вкара за 2:0 за тима на Славко Матич, след като Айкут Рамадан го изведе очи в очи срещу вратаря Петър Дебърлиев.

В 85-ата минута точен във вратата на Хебър беше и юношата на Левски Атанас Кабов. До края тимът от Пазарджик стигна до почетен гол. Реализира го в 88-ата минута Октай Хамдиев, който преди това направи няколко пропуска.

ХЕБЪР (Пазарджик) - СЕПТЕМВРИ (София) 1:3
0:1 Симеон Александров (17), 0:2 Симеон Александров (80), 0:3 Атанас Кабов (85), 1:3 Октай Хамдиев (88)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8 - Мартин Стоянов обстрелва стража на Хебър Петър Дебърлиев, топката прелетя покрай вратата в аут.
17  ГОЛ! Септември поведе на Хебър! Симеон Александров се разписа след отлична комбинация с Димитър Костадинов, който го изведе в наказателното поле на Хебър и крилото изпрати топката във вратата на Петър Дебърлиев.
19  Мартин Стоянов се озова на добра позиция в наказателното поле на Хебър и отправи удар, който вратарят на "зелените" изби в корнер. След неговото изпълнение Асен Георгиев засече с глава, но отново Дебърлиев успя да спаси.
38 - Удар на Мирза Делимеджац, вратарят на Хебър се справи.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
63  ЧЕРВЕН КАРТОН! Септември остава с 10 човека. Защитникът Иван Арсов е изгонен заради фаул срещу откъсващия се по дясното крило Октай Хамдиев.
68  Октай Хамдиев се озова на отлична позиция сам срещу Шейтанов, но стреля встрани от вратата в аут.
80  ГОЛ! Симеон Александров отново бележи, Септември поведе с 2:0. 18-годишният талант беше изведен сам срещу Дебърлиев от Айкут Рамадан и отбеляза за втори път.
85
ГОЛ! Атанас Кабов прави 3:0 за Септември! Реди Каса изведе отлично юношата на Левски, който се измъкна от защитата на "зелените" и се разписа в левия ъгъл.
88
ГОЛ! Октай Хамдиев най-после успя да вкара след няколкото пропуска. Хебър изостава с 1:3. ​Ивайло Михайлов проби отдясно, навлезе в наказателното поле на Септември, последва единоборство с Асен Георгиев, а топката се озова в Хамдиев, който с мощен изстрел не остави шансове на Шейтанов.
90+3 - Край на мача. Септември (София) победи Хебър с 3:1.

ХЕБЪР:
1.Петър Дебърлиев, 11.Цветелин Тонев (к)  (70  25.Мауро Секейра), 5.Мартин Михайлов, 10.Пламен Крумов, 28.Осира Корнел, 98.Георги Търтов, 55.Олекси Лобов, 30.Боян Кнежевич, 39.Ивайло Михайлов, 99.Тодор Чаворски (67  12.Емануил Манев), 77. Октай Хамдиев
Резерви: 88. Диян Димов, 15. Милан Кременович, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Секейра, 23. Клаудио Бонани, 12. Емануил Манев, 17. Богомил Божуркин
Треньор: Фулвио Пеа

СЕПТЕМВРИ (Сф)
: 21.Димитър Шейтанов , 22.Мартин Стойчев , 4. Иван Арсов  , 5. Асен Георгиев (к), 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджац (83  19.Реди Каса), 18. Красиан Колев (83  23.Йоан Гаврилов), 6. Атанас Кабов , 14. Мартин Стоянов (62  7.Айкут Рамадан), 17. Симеон Александров , 9.Димитър Костадинов
Резерви: 12. Иван Василев, 13. Мартин Николов, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан, 15. Виктор Зоров, 24. Борислав Маринов, 19. Реди Каса
Треньор: Славко Матич

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия