За десети път Левски ще излезе за мач-реванш от евротурнирите, след като първата среща е завършила 0:0. Както е известно, „сините” постигнаха същия резултат преди една седмица при гостуването си на Марибор.

Статистиката показва, че само два пъти тимът от „Герена” не е успявал да продължи напред. При първия случай левскарите се прочуват из цяла Европа в прословутите им двубои с Антверпен. След 0:0 у дома на реванша българският отбор води с 3:1 минути преди края. Тогава обаче настъпва уникалният обрат в полза на белгийците.

Втората издънка е преди три години. След 0:0 вкъщи срещу Иртиш „сините” губят 0:2 на реванша.

Любопитното е, че когато първият мач е на чужд терен и е завършил 0:0, след това Левски винаги е преодолявал своя съперник. Случаите са шест. Най-впечатляващ от тези примери е успехът срещу Удинезе през пролетта на 2006 година. След 0:0 в Италия българският отбор побеждава с 2:1 на своя територия и се класира за четвъртфиналите за Купата на УЕФА.

100 процентова успеваемост при 0:0 като гост в първия мач има и Люпко Петрович начело на Левски. През есента на 1999 година, когато той е отново води „сините”, са последователните двубои с Апоел (Никозия) и Хайдук (Сплит). Две години по-късно по същия сценарий е отстранен и Бран. С тази разлика, че първата среща е в София, а реваншът – в Норвегия.

В заключение може да обобщим, че ако вярваме на традицията, Левски ще отстрани словенския си съперник тази вечер. Първо, „сините” нямат издънка след 0:0 в първата среща като гост. Второ, Люпко няма отпадане с тима от „Герена” в евротурнирите след 0:0 в първия мач.

Левски в Европа след 0:0 в първия мач