ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) завършиха зрелищно 2:2 в първия мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Алекс Колев откри резултата за домакините, след като се възползва от пас на Георги Русев и матира Аргилашки с прецизен удар в 21-ата минута на срещата. Антоан Бароан изравни резултата в 48-ата минута. "Канарчетата" вкараха и втори гол през втората част. В 65-ата минута отново Бароан беше точен. В 85-ата минута ЦСКА 1948 изравни резултата. Галин Иванов получи пас от Георги Русев и с топовен шут се разписа. Така след този хикс пловдивчани заемат 3-ото място в класирането с актив от 40 точки, а "червените" са 9-ти с 26.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Домакините стартираха ударно мача, след като в 4-ата минута удар на Чочев от далечна дистанция беше спасен от Аргилашки. Малко по-късно Алекс Колев не сполучи с удара си да намери целта.

Така се стигна до 21-ата минута, когато отлична атака на ЦСКА 1948 доведе до гол във вратата на Ботев. Русев намери отлично Колев и той не сбърка. В 34-ата минута Галин Иванов намери Георги Русев, но на пътя на топката застана Супрайен. В края на първата част Бароан имаше възможност да стреля към вратата на съперника, но не сполучи да се разпише.

Пловдивският тим изравни резултата в 48-ата минута, след като Бароан получи пас от Неделев и се разписа в мрежата на Наумов. Ботев реализира и втори гол, след като в 65-ата минута Бароан изкочи от дълбочина, преодоля сериозно разстояние от терена и отново се разписа.

Домакините се активизираха, за да търсят втори гол, но удари на Тошев и Колев не намериха целта. Ивайло Чочев игра с глава след отличен пас отдясно на Реян Даскалов в 76-ата минута, но топката мина малко встрани от вратата.

Настойчивостта на ЦСКА 1948 даде резултат и в 85-ата минута Галин Иванов получи отличен пас от Русев и се разписа с топовен шут. В 90-ата минута Пиргов поизостана при атака на Ботев, но Брахими не успя да се възползва, надбягвайки бранителя, но Наумов се справи със ситуацията. Така двата тима не се победиха, завършвайки 2:2.

ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 2:2
1:0 Колев (21), 1:2 Бароан (48, 65), 2:2 Галин Иванов (85)

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
21  - ГОЛ за домакините! Алекс Колев получи отличен пас от Георги Русев в наказателното поле и матира стража на пловдивския тим
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
48  - ГОЛ за Ботев (Пловдив)! Бароан се възползва от пас на Тодор Неделев и не остави шансове на Наумов
65
 - ГОЛ за Ботев (Пловдив)! Бароан отново е точен, той изкочи от дълбочина и се разписа за втори път във вратата на Наумов
85  - ГОЛ за ЦСКА 1948! Галин Иванов получи отличен пас от Русен и се разписа с топовен шут от няколко метра

90 - Край на мача

Съставите:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов (79 8. Ивайло Климентов), 20. Ангел Бастунов (67 90. Мартин Тошев), 33. Галин Иванов, 9. Александър Колев, 10. Георги Русев (90 7. Марио Топузов)

Резерви: 12. Иван Караджов, 21. Венцислав Василев, 11. Денислав Александров, 36. Стоян Стоичков

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев (74 3. Па Конате), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан , 17. Николай Минков (77 9. Мохамед Брахими), 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец , 15 Джеймс Етоо

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 20. Лъчезар Балтанов, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Джак Лейн

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия