Предпоследният в еfbet Лига Септември (София) измъкна точка от ЦСКА 1948. Отложеният мач от 3-ия кръг на efbet Лига завърши 1:1. Срещата се игра на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“, където вече традиционно домакинстват „виненочервените", водени от треньора Николай Митов.

Бирсент Карагарен откри резултата в 15-ата минута, а в 21-ата Витиньо изравни. Последваха още няколко голови ситуации, включително и греди, но други голове не паднаха.

"Червените" започнаха по-активно и в седмата минута бяха близо до откриване на резултата. Марио Илиевски бе изведен сам срещу вратаря, но Димитър Шейтанов изби. Топката се върна в северномакедонския национал и той отново отправи шут, топката срещна дясната греда.

Септември бързо отговори. В 10-ата минута Митко Митков центрира към оставения непокрит Борислав Рупанов. Юношата на Левски засече с глава, но високо над вратата.

Малко след това Карагарен и Радослав Кирилов комбинираха бързо в наказателното поле на противника. Вторият шутира в аут. В 14-ата минута все пак Илиевски прати топката в мрежата на Септември, но попадението бе отменено заради засада.

В 15-ата обаче ЦСКА 1948 вече се радваше. Илиевски изведе Карагарен сам срещу Шейтанов и опитният футболист се разписа в близкия ъгъл - 1:0 за тима на Валентин Илиев.

Домакините бързо отговориха. Чандъров изведе Витиньо сам срещу Алекс Божев в 21-ата минута, нападателят шутира в близкия ъгъл и прокара топката между гредата и ръцете на младия вратар - 1:1.

В 45-ата минута Пишчевич допусна груба грешка, която можеше да доведе до обрат за Септември. Мартин Моран му отне топката и подаде на Витиньо, който стреля силно от около 20 метра, за късмет на "червените" право в напречната греда.

В 69-ата минута ЦСКА 1948 поиска дузпа. Митков изчисти с глава във вдигнатата ръка на Виктор Очаи, но съдията Красен Георгиев не отсъди наказателен удар, а ВАР арбитърът Васил Минев също не сигнализира за нещо нередно.

В 76-ата минута гостите получиха възможност да реализират след грешка на Шейтанов, но Октавио стреля слабо и бранител на Септември, намиращ се пред голлинията, изчисти напред.

Септември отговори с удар в гредата на резервата Фаустас Степонавичус в 83-ата минута.

След равенството ЦСКА 1948 е седми с 13 точки, а тимът на Николай Митов има 7 т. и е на предпоследната 15-та позиция.

СЕПТЕМВРИ (Сф) - ЦСКА 1948 1:1
0:1 Бирсент Карагарен (15), 1:1 Витиньо (21)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
7  ГРЕДА! Марио Илиевски стреля, Димитър Шейтанов спаси. Последва oбаче добавка на нападателя на ЦСКА 1948, топката се отби от десния страничен стълб на вратата на Септември.
14  Отменен гол на Марио Илиевски заради засада.
15  ГОЛ! Бирсент Карагарен откри резултата за ЦСКА 1948 след отлично извеждащо подаване на Марио Илиевски.
21
 ГООЛ!! Септември изравни. Витиньо прати топката във вратата на Алекс Божев с удар от воле от наказателното поле след хубав извеждащ пас зад гърба на защитата на Асен Чандъров
45+1
 ГРЕДА! Пишчевич направи грешка, Мартин Моран му отне топката и я подаде към Витиньо, който стреля, но в напречната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Карагарен стреля покрай лявата греда на вратата на Септември след подаване на Радослав Кирилов.
69  "Червените" с претенции за дузпа. Митков изчисти с глава във вдигнатата ръка на Виктор Очаи, но съдията Красен Георгиев не отсъди наказателен удар, а ВАР арбитърът Васил Минев също не сигнализира за нещо нередно.
76 - Октавио пропусна да се разпише, бранител на домакините изчисти топката пред голлинията.
83  ГРЕДА! Включилият се като резерва за Септември Фаустас Степонавичус отправи силен удар, топката срещна напречната греда.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача.

СЕПТЕМВРИ (Сф): 21. Димитър Шейтанов , 5. Михаил Полендаков, 27. Георги Върбанов, 4. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи, 22. Витиньо , 9. Асен Чандъров , 24. Джордан Гутиерес, 11. Борислав Рупанов
Резерви: 12. Владимир Иванов, 14. Жан Пиер Да Силва, 16. Клери Сербер, 18. Кубрат Йонашчъ, 23. Никола Величковски, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 20. Фаустас Степонавичус, 28.  Франк Ландри
Треньор: Николай Митов

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 2. Джонатан Перейра, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис , 11. Касиано Бузон, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагарен , 40. Марио Илиевски
Резерви: 1. Петър Маринов, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 21. Емил Ценов, 16. Мартин Атанасов, 61. Октавио, 6. Радослав Илиев, 31. Том Рапнуи, 77. Симеон Александров
Треньор: Валентин Илиев

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР