ЦСКА 1948 удари у дома 10 от Берое с 1:0 в последния мач от 11-ия кръг на Efbet Лига не без помощта и на ВАР. През първата част гостите имаха повече положения, но така и не успяха да се възползват от тях. След почивката домакините взеха инициативата и усилията им бяха възнаградени с гол на Ивайло Чочев (72-дузпа). Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Омар Сако, който бе изгонен с директен червен картон и в намален състав заралии нямаха сили да отвърнат на удара, тръгвайки си от столицата без точки.

Голмайстор №1 за всички времена на родния елит Мартин Камбуров и Симео Мечев бяха оставени извън групата от треньора на гостите Петър Колев. Те създадоха няколко положения в първия четвърт час, но така и не успяха да преодолеят вратаря Даниел Наумов. Домакините се опитваха да владеят повече топката, но не стигаха до опасности пред вратата на Генадий Ганев.

В 23-ата минута Крум Стоянов падна в наказателното поле на заралии, но не бе отсъдена дузпа, след като и повторенията показаха, че няма съприкосновение с вратаря Ганев. След около половин час игра Берое бе близо до гола на два пъти след удари на Алиун Фал с глава и Абубакар Тунгара по диагонала, но и в двата случая Даниел Наумов спаси вратата си.  Домакините стигнаха до най-чистото си положение малко преди края на първата част, но след удара на Ивайло Чочев топката премина на сантиметри покрай вратата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

ЦСКА 1948 бе по-активният тим в началото на второто полувреме и Крум Стоянов шутира от добра позиция, но защитник на гостите изби в корнер, а малко по-късно Бастунов бе блокиран от излезлия да го пресрещне вратар на гостите. По-добрата игра на домакините след почивката даде резултат и те получиха дузпа след намесата на ВАР заради игра с ръка на Омар Сако при удар на резервата Валентин Йосков. Сако бе изгонен с директен червен картон, а в 72-ата минута Ивайло Чочев реализира от бялата точка за 1:0.

С човек повече на терена домакините нямаха проблеми да задържат аванса си до края на мача, а можеха дори да го удвоят, но пропуски направиха Марио Топузов, Галин Иванов и Валентин Йосков, които не намериха целта.

След победата си ЦСКА 1948 изпревари Левски на осмата позиция с 11 точки и повече реализирани голове от "сините". Берое остава шести с 16 точки.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 1:0
1:0 Ивайло Чочев (72-дузпа)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Кийлън Лебон бе изведен сам срещу вратаря Наумов, но стражът излезе и блокира удара
5 - Даниел Генов получи добро подаване от Лебон, като стреля силно, но много неточно
12 - Кийлън Лебон премина през двама футболисти на ЦСКА 1948 и отправи далечен удар, който обаче бе уловен от Даниел Наумов
20 - Георги Русев центрира от пряк свободен удар, но стражът на гостите улови
21 -  Лебон намери отлично Даниел Генов в пеналта на домакините, но футболистът на Берое не успя да овладее топката и позволи на защитник на ЦСКА 1948 да изчисти
23 - Крум Стоянов получи извеждащ дълъг пас в наказателното поле на гостите и падна, но и на повторенията се видя, че няма съприкосновение с Ганев, за да бъде отсъдена дузпа
28 - Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, но не успя да преодолее излезлия напред Даниел Наумов
31 - Абубакар Тунгара стреля силно по диагонала, но Даниел Наумов плонжира и спаси
39 - Галин Иванов опита да затрудни Генадий Ганев с удар с глава, който обаче бе уловен от стража на гостите
40 - Серкан Юсеин стреля добре от разстояние, но топката премина над напречната греда на Даниел Наумов
44 - След центриране от пряк свободен удар Ивайло Чочев игра с глава, но топката премина сантиметри встрани
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - След двойно подаване с Ангел Бастунов, Крум Стоянов се озова на добра позиция и стреля опасно, но бранител на Берое успя да подложи крак и да избие в корнер
54 - Бастунов бе изведен добре в наказателното поле, но Генадий Ганев успя да излезе навреме и да блокира нападателя на домакините
61 -  Ганев се намеси добре след центриране на Деян Лозев
67 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев бе изведен в наказателното поле и подаде към Валентин Йосков, който опита удар и той бе блокиран от Омар Сако. При ситуацията имаше съмнения за игра с ръка на футболиста на заралии, което принуди Станислав Тренчев да се консултира с ВАР и в крайна сметка да посочи бялата точка
70 - Омар Сако получи директен червен картон заради дузпата
72 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев реализира отсъдената дузпа за 1:0
80 - Валентин Йосков стреля с глава от добра позиция, но Генадий Ганев се намеси и спаси
83 - Ивайло Климентов изведе много добре Марио Топузов, който стреля по диагонала, но покрай лявата греда
85 - Галин Иванов стреля много добре от границата на наказателното поле, но покрай вратата
90+2 - Камен Хаджиев сбърка при връщане с глава, а Валентин Йосков изпревари Генадий Ганев, но не успя да се разпише
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 победи Берое с 1:0 и се изкачи на осмата позиция

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - к, 6. Деян Лозев, 87. Симеонн Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев , 20. Ангел Бастунов (79 8. Ивайло Климентов), 33. Галин Иванов (90+1 25. Георги Ангелов), 77. Крум Стоянов (79 7. Марио Топузов), 9. Денислав Ангелов (63 98. Валентин Йосков)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 25. Георги Ангелов, 64. Владимир Гогов, 98. Валентин Йосков, 61. Стелиян Добрев
Треньор: Николай Киров

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако , 6. Александър Цветков - к, 10. Даниел Генов (46 99. Омар Камара (60 8. Илиян Стефанов), 11. Алиун Фал, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин (82 26. Камен Хаджиев)
Резерви: 1. Нордин Бакер, 2. Джунейт Али, 4. Христо Митев, 8. Илиян Стефанов, 26. Камен Хаджиев, 99. Омар Камара
Треньор: Петър Колев

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия