ЦСКА победи с 3:1 Нефтохимик в контролна среща, играна пред повече от 4000 зрители на стадион "Лазур" в Бургас. По настояване на двата треньорски щаба срещата се състоя от три части по 30 минути, а както вече стана ясно, мачът беше организиран с цел да бъдат подпомогнати финансово "шейховете", които в момента са в тежка ситуация, въпреки че оглавяват класирането в "Б" група.

Главен рефер на двубоя беше скандалният Ахмед Ахмед
, който нямаше много работа и за 90 минути дори не показа и един жълт картон. Двата тима изиграха много коректен двубой, в който нямаше груби прояви.

"Армейците" откриха резултата в 17-ата минута чрез Спас Делев, а в 21-ата Мишел Платини удвои. Любомир Божинов се разписа за домакините в 31-ата минута, а крайното 3:1 за гостите оформи Мартин Камбуров в 83-ата.

В днешната среща участие взе върнатият от Милен Радуканов в първия състав - Костадин Стоянов, който започна титуляр и единствен с Апостол Попов престоя цял мач на терена. Двубоят започна и възстановеният след тежка контузия Марсиньо. Бразилецът стартира в атака заедно със сънародника си Мишел Платини, Спас Делев и Игнасио Варела. В по-късен етап на мача на терена се появиха още Мартин Камбуров, Серж Нюаджи и Нджонго Присо. "Армейците" надиграха "шейховете" и дори пропуснаха да се поздравят с още по-изразителна победа.

Избраниците на Радуканов започнаха доста активно мача и в 17-ата минута откриха резултата. Игнасио Варела изведе с хубаво подаване Спас Делев зад защитата на Нефтохимик. Озовал се сам срещу вратарят Цветан Димитров, нисичкият нападател стреля мощно и опъна мрежата зад юношата на "Левски" - 0:1.

"Червените" продължиха да атакуват и второто попадение не закъсня. В 21-ата минута авторът на първия гол Спас Делев центрира от ъглов удар към близката греда, където Мишел Платини с глава прати топката във вратата - 0:2.
След това домакините се активизираха и организираха няколко атаки към Томас Черни, като при една от тях в 31-ата минута Любомир Божинов беше намерен в наказателното поле и с удар от движение, и помощта на дясната греда, вкара гол за "шейховете" - 1:2.

В 38-ата "армейците" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на удобна позиция. Марсиньо обаче, стреля много слабо и не затрудни стража на съперника. В 46-ата минута Милен Радуканов направи тройна смяна в своя състав. Играта напуснаха Лукас Саша, Анисе и Спас Делев, а вместо тях на терена се появиха Сержиньо, Нджонго Присо и Мартин Камбуров. Малко след това Присо пусна хубав пас към Варела, уругваецът стреля от движение, но топката премина покрай вратата. В 50-ата минута пред Нефтохимик се откри много добра възможност за гол. Милен Гамаков проби по левия фланг и подаде към връхлитащия Васил Калоянов, който стреля от движение, но топката облиза лявата греда. В 56-ата минута Иван Бандаловски центрира в наказателното поле към Мартин Камбуров. Опитният нападател засече с глава, изпращайки топката над вратата на лидера в "Б" група.

В 60-ата минута бяха направени нови промени в състава на ЦСКА, като Черни, Венков, Бандаловски, Марсиньо, Платини и Варела отстъпиха места на Стойчев, Крачунов, Василев, Кидиакидис, Нюаджи и Богомил Христов. Последният е юноша на клуба, роден 1994 година.

В 61-ата минута Христо Лемперов стреля коварно от пряк свободен удар, но Божидар Стойчев улови топката. Както е известно, резервният страж на ЦСКА се завърна тази зима на "Армията", след като игра под наем именно в Нефтохимик.

В 72-ата Присо получи добър пас в предни позиции, овладя топката и елиминира вратарят на Нефтохимик. След това камерунецът подаде към границата на наказателното поле, но там Сержиньо стреля много неточно. В 83-ата Мартин Камбуров засече с глава центрираната от Венцислав Василев топка и оформи крайното 3:1 за ЦСКА.

По този начин "армейците" загряха за следващия си шампионатен мач. Следващата неделя (31 март) "армейците" приемат Миньор (Перник). Двубоят от 19-ия кръг на "А" група ще бъде от 18:00 часа.

Контролата по минути
- ТУК

НЕФТОХИМИК - ЦСКА 1:3
0:1 Спас Делев (17), 0:2 Мишел Платини (21), 1:2 Любомир Божинов (30), 1:3 Мартин Камбуров (83)