ЦСКА преодоля с лекота първия си съперник в турнира за Купата на България. В мач от втория кръг на квалификациите за Купата на България от зона "София" "червените" отвяха с 4:1 ФК София 2010 на своя стадион "Българска армия", където бяха символичен гост.

Близо петте хиляди зрители по трибуните отново бяха зарадвани от момчетата на Христо Янев. Два гола за успеха реализира Преслав Йорданов, веднъж се разписа Николай Цветков - Демона, а първото попадение в мрежата на водения от Бисер Хаздай тим беше автогол на защитника Валентин Стоев. Избраниците на Янев набързо отказаха противника, след като още до 29-ата минута преднината на ЦСКА беше класическа. Опитните Преслав Йорданов и Николай Цветков трудно бяха удържани от играчите на София 2010, а много главоболия на противника създаваха още Павел Головодов и Александър Александров. След като ЦСКА повечде с 3:0 срещата се доиграваше, но в края все пак "червените" стигнаха до още по-изразителното 4:1. Попадението за София 2010 беше автогол на Иво Иванов.
Интересното беше, че цял мач игра 14-годишният талант от школата на ЦСКА Валентин Антов. В последните минути централният защитник дори носи капитанската лента и с изявите си остави отлични впечатления. Антов влиза в историята, като най-младият футболист, започвал титуляр в официален мач на клуба, както и най-младият капитан на отбора.

В края на двубоя талантът прати топката в мрежата на съперника, но попадението беше отменено поради засада.

За срещата днес треньорът на ЦСКА Христо Янев извърши редица промени. Почивка получиха няколко титуляри, сред които Александър Бранеков, Ангел Грънчов и Борис Галчев, които изобщо не бяха включени в групата. Опитният вратар Стоян Колев също беше зрител, а под рамката беше Анатоли Господинов.

Още преди мача се знаеше, че "армейците" са изявен фаворит срещу слабия отбор на София 2010. За съперника на ЦСКА играха много юноши, които нямаха сили да се противопоставят на "червените". Единственият опитен футболист на тима на Хаздай беше 41-годишният вратар Стоян Симеонов, който обаче беше заменен още на полувремето след получените три попадения.

Във финала на областните квалификации за Купата на България ЦСКА ще се изправи срещу Септември (София). Отборът на Николай Митов елиминира Витоша (Бистрица) след 3:3 в редовното време и 5:4 при изпълнението на дузпи. Само преди дни ЦСКА игра със Септември в първенството на Югозападната "В" група и спечели с класическото 3:0. Спорът между "армейците" и "септемврийци" за Купата ще бъде следващата сряда и отново ще бъде излъчван директно в каналите на Диема Екстра.

Maчът по минути - ТУК!

СОФИЯ 2010 - ЦСКА 1:4
0:1 Валентин Стоев (22-авгогол), 0:2 Преслав Йорданов (23), 0:3 Николай Цветков (29), 1:3 Иво Иванов (42-автогол), 1:4 Преслав Йорданов (89)

СОФИЯ 2010: 1.Стоян Симеонов (46 smqna.jpg Христо Павлов), 19.Симеон Димитров, 5.Иван Ценов (46 smqna.jpg Атанас Богданов), 8.Петър Симеонов, 15.Владислав Калугов, 3.Владимир Найденов, 17.Станислав Маринов, 22.Валентин Стоев, 4.Майк Кръстев, 18.Даниел Илиев, 11.Валентин Добревски
Tреньор: Бисер Хаздай