ЦСКА се падна в една група в Лига Европа с Рома, а историята помни четири мача между двата тима в турнирите. Първите са през есента на 1983 година, когато в турнира за КЕШ „червените“ отстъпиха два пъти с по 0:1.

Първо те загубиха на „Армията“ пред препълнените до краен предел трибуни, макар че изпуснаха доста положения. Попадението за "римските вълци" вкара Фалкао в 63-ата минута.

На реванша Рома победи със същия минимален резултат след точен изстрел на Грациани в 80-ата минута.

През 2009 година в груповата фаза на Лига Европа двата тима пак бяха заедно. Тогава италианците регистрираха нови два успеха, но по по-категоричен начин – 3:0 за Рома в София (два гола на Черчи (45 и 52), Скардиня (89) и 2:0 за Рома в Рим (Окака Чука (19) и Перота (23).