ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

ЦСКА се затрудни максимално срещу третодивизионния Гигант (Съединение) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Тимът на Саша Илич с кански мъки успя да продължи напред, побеждавайки с 8:7 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията).

В 41-ата минута Гигант изненадващо поведе с гол на Георги Стайков. Чак в 74-ата минута "червените" съумяха да изравнят, но в редовното време не падна ново попадение и се стигна до продължения. Задачата на ЦСКА значително се улесни, след като в 55-ата минута Гигант остана с човек по-малко след втори жълт картон на Васил Василев. В петата минута на добавеното време беше изгонен и Алек Лалов и така домакините заиграха с 9 души на терена.

Winbet - победата е емоция! (18+)

При дузпите за ЦСКА се разписаха Иван Турицов, Джонатан Линдсет, Юрген Матай, Маурисио Гарсес, Браян Морено и Марселино Кареасо. Играчите на Гигант бяха безгрешни до изпълнението на Янко Гюзлев, което Димитър Евтимов спаси с крак, след което Мено Кох реализира и "армейците" ликуваха.

На 1/8-финалите ЦСКА ще гостува на Септември (София) на 1 декември (четвъртък) от 12:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Мачът в Съединение се игра пред пълни трибуни и празнична атмосфера, създадена както от любезните домакини, така и от верните армейски привърженици, които за пореден път през годината бяха изпълнили до краен предел отредения им сектор.

ЦСКА започна похода си към четвърти пореден финал в турнира за Купата на България с доста промени в състава. За първи път през сезона сред титулярите попадна завърналият се след тежка контузия Александър Бучков. Възпитаниците на Саша Илич имаха териториално превъзходство в първите минути и още в 5-ата минута Бисмарк Чарлс надскочи всички след корнер и отклони топката към Дюкенс Назон, който обаче прати топката в лявата греда на вратата, пазена от Цветан Тодоров.

В средата на първото полувреме Станислав Шопов опита директен изстрел от пряк свободен удар, но без успех. Малко след това играчите на Гигант, водени от треньора Георги Мечечиев, стигнаха до първото си опасно положение, след като Жилов  шутира към близкия ъгъл, но топката срещна външната страна на мрежата. Малко след това Йоан Бауренски изведе Назон по страхотен начин зад гърба на защитата на Гигант. Нападателят се озова очи в очи с Цветан Тодоров, но изстрелът му бе отразен от стража на домакините.

В 41-ата минута домакините сензационно поведоха. Красимир Здравков проби отляво и центрира към Георги Стайков, който с удар по земя се разписа за 1:0.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

На почивката Саша Илич направи цели четири промени в състава. Играта напуснаха Александър Бучков, Дюкенс Назон, Станислав Шопов и Йоан Бауренски, а на терена се появиха Браян Морено, Маурисио Гарсес, Джонатан Линдсет и Лазар Туфегджич. "Армейците" вдигнаха оборотите, а в 49-ата минута Гарсес беше близо до попадение. Стражът на Гигант обаче спаси.

В 55-ата минута домакините останаха с 10 човека на терена, след като Васил Василев фаулира грубо Бисмарк Чарлс и съдията Димитър Димитров заслужено му показа втори жълт картон и съответно червен картон. От последвалия пряк свободен удар Линдсет стреля опасно, но покрай вратата.

В 74-ата минута ЦСКА най-после изравни. Браян Морено получи страхотно подаване от дълбочина, което го изведе сам срещу вратаря, Тодоров успя да отрази първия удар на колумбиеца, но топката се върна в нападателя и той хладнокръвно се разписа за 1:1.

Натискът на гостите се увеличи, но чистите голови положения липсваха. В петата минута от добавеното време Райко Лалов влезе много грубо в краката на Туфегджич и също беше изгонен след втори жълт картон, с което остави Гигант с 9 души на терена. Въпреки това резултатът отстана непроменен и в редовното време двубоят приключи наравно 1:1. В продълженията "червените" имаха няколко възможности, но така и не стигнаха до обрата и се наложи да бъдат изпълнявани дузпи, след които ЦСКА ликува.

ГИГАНТ - ЦСКА 8:7 след дузпи (1:1 в ред. време и след продължения)
1:0 Георги Стайков (41), 1:1 Браян Морено (74)

ПРИ ДУЗПИТЕ:
 1:0 за Гигант! Опитният защитник Иван Скерлев първи изпълни и се разписа, изпращайки топката в долния десен ъгъл на Димитър Евтимов. Стражът на ЦСКА хвана ъгъла, но топката премина под плонжа му.
 1:1! Иван Турицов изравни, като също реши да стреля в долния ляв ъгъл.
 2:1 след точно изпълнение и на Свилен Щерев. Играчът на Гигант заложи на силата и изпрати топката в десния ъгъл на Евтимов.
 2:2! Джонатан Линдсет вкара. Халфът на ЦСКА изпрати топката в долния ляв ъгъл на Цветан Тодоров.
 3:2! Красимир Здравков също е точен.
Евтимов леко закачи топката, но тя влетя в мрежата му.
 3:3! Юрген Матай бележи. Капитанът на ЦСКА изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Тодоров.
 4:3 за Гигант! Костадин Христов също демонстрира точния си мерник.
 4:4 след точен изстрел на Маурисио Гарсес.
 5:4 за домакините!
Аурел Мусай също вкара, пращайки топката в средата на вратата, докато Евтимов се хвърли в левия си ъгъл.
 5:5 след мощен изстрел на Браян Морено.
 6:5 за Гигант. Кристиян Николов бележи.
 6:6 след точно изпълнение и на Марселино Кареасо.

6:6! СПАСЯВАНЕ НА ЕВТИМОВ! Стражът на ЦСКА отрази с крака удара на Янко Гюзлев.
 6:7! ЦСКА се класира напред след точно изпълнена дузпа на Мено Кох.

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на срещата.
5 -  ГРЕДА! Дюкенс Назон имаше малшанс. Той засече топката на два метра пред вратата, след като Бисмарк Чарлс игра с глава след центриране от корнер. Топката обаче се отби в левия страничен стълб на вратата на Цветан Тодоров
21 - Удар на Станислав Шопов от фаул, но топката минава над вратата на домакините
30 -  Жилов си освободи място за стрелба от наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Евтимов
38 -  Дюкенс Назон се озова сам срещу вратаря, но стреля право в Тодоров. След това Бисмарк Чарлс при добавката би над вратата
41 -  ГООЛ! Гигант открива срещу ЦСКА. Георги Стайков около точката на дузпата засече пас по земя на пробилия отляво Здравков и прати топката във вратата на ЦСКА
45+2 - Край на първото полувреме
----------------------
46 - Начало на второто полувреме
49 -  Маурисио Гарсес проби в наказателното поле и стреля, но Тодоров успя да парира
55 -  Гигант остава с човек по-малко. Васил Василев получи втори жълт картон, след като спря атаката на Бисмарк Чарлс.
63 - Юрген Матай засече с глава центрирана от корнер топка, която прелетя покрай лявата греда.
72 - Домакините претендират за фаул в атака на Бисмарк Чарлс срещу вратаря Цветан Тодоров. Съдията Димитър Димитров остана безмълвен.
74  ГОООЛ! ЦСКА най-после успя да изравни - 1:1! Браян Морено се разписа, след като беше изведен сам срещу Цветан Тодоров. Домакините направиха пропуск пред вратата на Евтимов, "червените" организираха контраатака, Морено получи извеждащо подаване зад защитата на Гигант. Ударът му по земя беше много слаб и стражът изби, след което играчът на ЦСКА довкара в празната врата.
78  Жълт картон за Галин Минков, който фаулира Кристиян Николов пред наказателното поле.
80 - Бисмарк Чарлс падна за дузпа, съдията остана безмълвен.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+5  ЧЕРВЕН КАРТОН! Груб фаул на Райко Лалов срещу Лазар Туфегджич, който нахлуваше опасно по лявото крило. Играчът на Гигант е изгонен за втори жълт картон.
90+5 - Саша Илич е извън кожата си. Треньорът на ЦСКА реагира гневно заради грубите прояви на футболистите на Гигант.
90+7 - Край на редовното време - 1:1. Следват две продължения по 15 минути.
------------------------
91 - Начало на първото продължение.
91  Юношата Илиан Антонов замени Туфегджич.
92  ГРЕДА! Марселино Кареасо подаде на Бисмарк Чарлс в наказателното поле на домакините, той стреля, но в лявата греда на вратата на Цветан Тодоров.
98  Нова опасност пред вратата на Гигант, Бисмарк Чарлс засече топката с глава, Иван Скерлев я изчисти от голлинията.
100 - Нов пропуск на Чарлс, който получи подаване вдясно в наказателното поле на домакините и стреля над вратата.
102   Чарлс е с травма и не може да продължи, Саша Илич пусна Росен Маринов.
105+2 - Край на първото продължение.
106 - Начало на второто продължение.
107  Намеса на Цветан Тодоров след удар на Браян Морено.
116  Мощен изстрел на Meно Кох от малък ъгъл прелетя над вратата на Гигант.
120 - Вратарят Цветан Тодоров лежи на земята и му се оказва медицинска помощ.
120 - Добавеното време е 4 минути.
120+4 - Край на продълженията. Ще се изпълняват дузпи.

FK Gigant SaedinenieГИГАНТ (Съединение): 1. Цветан Тодоров, 4. Васил Василев , 14. Иван Скерлев, 3. Райко Алов  , 21. Красимир Здравков , 11. Никола Марин (120+3  2.Мариян Гиров), 24. Георги Стайков  (83  6.Костадин Христов),  23. Свилен Щерев, 18. Аурел Мусай , 10.Здравко Жилов (63  5.Янко Гюзлев), 9.Георги Мавродиев (65  7.Кристиян Николов)
Резерви: 12. Георги Киров, 5. Янко Гюзлев, 2. Мариян Гиров, 8. Кирил Личев, 19. Иван Лазаров, 7. Кристиян Николов, 6. Костадин Христов
Треньор: Георги Мечечиев

ЦСКА СофияЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матай, 4. Мено Кох , 13. Галин Минков , 19. Иван Турицов, 24. Александър Бучков (46  27.Маурисио Гарсес), 8. Станислав Шопов (46  7.Джонатан Линдсет ), 20. Йоан Бауренски (46  11.Лазар Туфегджич (91  14.Илиан Антонов), 26. Марселино Кареасо, 17. Бисмарк Чарлс (102  29.Росен Маринов), 9. Дюкенс Назон (46  28.Браян Морено )
Резерви: 1. Густаво Бусато 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов, 14. Илиан Антонов
Треньор: Саша Илич

Съединение, Градски стадион
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР