ЦСКА победи Сливен като гост с 4:2 в мач от 23-ия кръг на “А” група. Това е първи успех на “червените” след 5 поредни мача (включително един за купата на България), в които записаха 3 равенства и 2 загуби.
Головете за ЦСКА реализираха капитанът Тодор Янчев още в 29-ата секунда, Елиот Гранден, Румен Трифонов и Апостол Попов. Точни за домакините от Сливен бяха Мирослав Миндев и Мартин Ковачев.

На трибуните на стадиона в Сливен бе легендарният Димитър Пенев, който от няколко дни вече е съветник на Адалберт Зафиров. Двубоят изгледа бившият селекционер на националния ни отбор Димитър Димитров – Херо, както и контузеният халф на “червените” Коста Янев.

Гостите започнаха вихрено двубоя и още в 29-ата секунда Тошко Янчев получи топката вдясно в наказателното поле, премина през плонжа на вратаря Тодор Тодоров и от много малък ъгъл вкара за 1:0. В 14-ата минута домакините възстановиха равенството. След центриране от корнер централните защитници Виданов и Апостол Попов оставиха футболист на Сливен да играе с глава, топката отиде към Миндев, който отблизо разстреля Караджов.

Головете продължиха да валят на стадион “Хаджи Димитър”. В 18-ата минута ЦСКА отново поведе в резултата. След ново статично положение и грешка в защитата на “войводите” Елиот Гранден с лек удар добута топката във вратата за 2:1. В 26-ата минута след центриране от корнер Апостол Попов с глава направи 3:1 за “червените”.

Домакините обаче не се отказаха и върнаха едно попадение. Това стана в 29-ата минута, а негов автор бе защитникът Мартин Ковачев, който засече с глава центриране от корнер и се възползва от нова статична проява на защитниците на ЦСКА. До края на полувремето гостите от София създадоха добри атаки, но Платини и Гранден не успяха да стрелят точно към вратата на съперника.

В първите минути на второто полувреме домакините понатиснаха, но стигнаха само до няколко корнера и удар на Филип Филипов, но Караджов се намеси. След 50-ата минута Маркиньос можеше да вкара, но на два пъти би нескопосано високо над вратата. В 62-ата минута Румен Трифонов оформи крайното 4:2 за ЦСКА. Той получи пас от Платини след хубава атака на “червените”. В 71-ата минута Маркиньос пак пропусна, след като би по земя от границата на наказателното поле, но вратарят Тодор Тодоров улови без проблеми. До края на двубоя и треньорите извършиха по две смени и нямаше положения пред двете врати./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

Сливен - ЦСКА 2:4
0:1 Тодор Янчев (1), 1:1 Мирослав Миндев, 1:2 Елиот Гранден (18), 1:3 Апостол Попов (26), 2:3 Мартин Ковачев (29), 2:4 Румен Трифонов (62)

Сливен: 1.Тодор Тодоров, 27.Владислав Ямуков, 16.Мартин Ковачев, 23.Ивелин Янев, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 14.Деян Христов, 32.Адриано Миранда (73 - Петров), 3.Стефан Киков (64 - Николай Димитров), 10.Александър Тонев (77 - Васил Велев), 24.Филип Филипов
Резерви: 12.Евгени Караманов, 25.Явор Иванов, 21.Ивайло Петров, 13.Васил Велев, 5.Живко Динев, 18.Атанас Зехиров, 6.Николай Димитров