ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на DJ Теди Джорджо и Ники Александров за крайния резултат от мача!

Пирин (Благоевград) изтърва аванс и загуби от ЦСКА с 1:2 на своя стадион "Христо Ботев" в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Иван Тасев (45+1) изведе "орлетата" напред в резултата, но след почивката струващият 1,7 милиона евро Матиас Фаетон (79) изравни с първия си гол за "армейците" и след това подаде на Джонатан Линдсет (80) за пълния обрат.

"Армейците" първи имаха шанс да поведат в 12-ата минута след отлична контраатака. Марселино Кареасо отне топката от Бенгюзов в средата на терена и постави началото на бърз преход, който самият той завърши, но ударът му бе блокиран от Андрей Йорданов. "Червените" продължиха да бъдат по-активни, но "орлетата" се отбраняваха добре.

В 35-ата минута играчите на Ел Маестро матираха защитата на "орлетата" чрез Дюкенс Назон, но в последния момент Бенгюзов изчисти топката и не позволи да се стигне до удар в опразнената врата. Четири минути след това Назон пропиля чудесен шанс, след като Амос Юга го изведе зад защитата на Пирин. Таранът тръгна от собствената си половина и се озова сам срещу Максим Ковальов, но не съумя да го преодолее. В 42-ата минута грешка на Хайнц прати топката в краката на Аймен Суда, който напредна и стреля силно от 17 метра, но Бусато изби с една ръка. В първата минута на добавеното време за първото полувреме обаче Бусато нямаше какво да направи след диагонален удар на Иван Тасев, който бе изведен от Алекандър Дюлгеров и преодоля бразилския страж за 1:0.

Столичани опитаха да върнат гола още преди края на първото полувреме, но неуспешно. След изпълнение на корнер Енес Махмутович беше най-близо и стреля с глава право в ръцете на Максим Ковальов.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 53-ата минута Иван Тасев тръгна зад центъра и като на шега подмина двама играчи на съперника, а фантастичният му пробив стигна чак до наказателното поле, но центрирането му бе отклонено от Християн Петров в корнер. Точно след час игра Ел Маестро направи две смени -  Естрада и Хайнц отстъпиха местата си на Фаетон и Морено, който се завърна след дълго лечение на контузия. Две минути по-късно Фаетон шутира от двайсетина метра, но Ковальов сигурно улови. В 67-ата минута удар на Амос Юга от границата на наказателното поле излезе в аут, а две минути по-късно Линдсет отклони с глава право в ръцете на Ковальов.

В 79-ата минута резервата Матиас Фаетон овладя след пас на Амос Юга, навлезе в наказателното поле и с хубав удар завърши атаката за 1:1. Секунди след това ЦСКА удари за втори път за пълен обрат. Матиас Фаетон се оказа златната резерва, защото асистира на Линдсет с остър пас по земя. Норвежецът отигра с едно докосване и не остави шансове на Ковальов за 1:2. Шест минути преди изтичането на редовното време Айуб Абу беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон за нарушение срещу Християн Петров. Така „орлетата“ трябваше да доиграят мача с 10 души, а до последния съдийски сигнал нямаше други попадения.

След осмия си успех ЦСКА остава на третата позиция с 28 точки и само на една зад втория Черно море, който утре гостува на Левски, както и на две след лидера Локомотив (Пловдив). Пирин допусна девета загуба и заема 13-а позиция с 11 точки.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЦСКА 1:2
1:0 Иван Тасев (45+1), 1:1 Матиас Фаетон (79), 1:2 Джонатан Линдсет (81)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Играта е временно спряна, заради хвърлени ленти на терена от привържениците на домакините.
6 - Тобиас Хайнц щутира от пряк свободен удар пред наказателното поле, пращайки топката над вратата.
12 - Андрей Йорданов се отчете с решителна намеса и предотврати почти сигурен гол, блокирайки удар на Марселино Кареасо.
23 - Хайнц изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, топката рикошира в стената и напусна пределите на игрището.
35 - Назон получи добър пас от Кареасо, нахлу в наказателното поле, но пасът му към Естрада бе пресечен в последния момент от Бенгюзов.
38 - Християн Петров с ключова намеса, изчисти с глава в корнер опасно центриране на Борис Тютюков.
39 - Амос Юга изведе зад защитата на Пирин Назон. Нямаше засада, защото таранът тръгна от собствената си половина и се озова очи в очи с Максим Ковальов, но не съумя да го преодолее.
40 - Слаб удар с глава на Майкъл Естрада беше уловен безпроблемно от вратаря на „орлетата“.
42 - Хайнц сбърка, а Аймен Суда напредна с топка в крака и отправи тежък удар. Бусато обаче съумя да спаси с една ръка.
45+1 - ГОООЛ за Пирин! Иван Тасев бе изведен от Александър Дюлгеров и с диагонален удар се разписа за 1:0.
45+3 - След изпълнение на корнер Енес Махмутович беше най-близо и стреля с глава право в ръцете на Максим Ковальов
45+5 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Мартин Бачев засече с глава центриране от корнер, но прати топката високо над вратата.
53 - Иван Тасев спечели топката от Емануел Шакич, напредна на скорост в наказателното поле на гостите и шутира, но след рикошет топката излезе в корнер.
63 - Влезлият като резерва Матиас Фаетон шутира слабо от границата на наказателното поле право в ръцете на Максим Ковальов.
67 - Амос Юга шутира безкрайно неточно встрани от вратата на Пирин.
79 - ГОООЛ за ЦСКА! Матиас Фаетон получи от Амос Юга в наказателното поле, финтира защитник и с диагонален удар от близка дистанция изравни за 1:1.
80 -  ГОООЛ за ЦСКА! Матиас Фаетон напредна по дясното крило и центрира по земя, а Джонатан Линдсет разстреля Максим Ковальов за 1:2.
83 - Айуб Абу получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу Християн Петров.
90+6 - Край на мача! Пирин загуби от ЦСКА с 1:2.

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Даниил Кондраков, 16. Мартин Георгиев, 18. Велислав Минков, 30. Любомир Тодоров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 25. Илиан Костов, 27. Георги Върбанов
Треньор: Иво Тренчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон, 29. Майкъл Естрада
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 4. Мено Кох, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 30. Данило Асприля, 28. Браян Морено
Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград
Съдия: Драгомир Драганов
ВАР: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР