ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА спечели много трудно с 1:0 гостуването на Ботев (Пловдив) в отложен мач от петия кръг на Еfbet Лига. Герои за "червените" в Коматево бяха Густаво Бусато, който на няколко пъти блесна с решителни намеси, както и Дюкенс Назон. Появилият се като резерва нападател вкара единственото попадение в срещата, разписвайки се от дузпа в 72-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Джеймс Етоо срещу Марселино Кареасо.

С прибавените три точки ЦСКА събра 31 точки и оглави класирането. "Червените" на Саша Илич свалиха от върха ЦСКА 1948, който е с 30 точки и мач повече. Ботев (Пловдив) остава десети с 13 точки.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През по-голямата част от мача "жълто-черните" доминираха. Избраниците на Желко Копич имаха голови ситуации, но Бусато отчая домакините с отличните си намеси. Веднъж и гредата бе негов верен помощник.

В 13-ата минута Жеферсон отправи първия удар в мача, топката прелетя покрай дясната греда и излезе в аут. Домакините отговориха с опасна атака в 29-ата минута, когато Елвис Ману изведе Рада Рабей очи в очи с Бусато, бразилският страж на ЦСКА показа високата си класа и спаси с крак изстрела му. Десет минути по-късно Току изпревари Амос Юга и му се откри отличен шанс, Бусато пак спаси и нулевото равенство се запази.

На почивката Саша Илич замени Жираир Шагоян с Дюкенс Назон, който преди дни вкара два гола при победата с 4:0 над Хебър. Именно таранът пропусна първото положение за ЦСКА през второто полувреме - в 50-ата минута.

В 53-ата футболистите на двата отбора се спречкаха, след като Назон скочи грубо в краката на Джеймс Етоо. Последният пък имаше претенции за дузпа в 59-ата, но съдията Ивайло Стоянов не се подлъга.

"Червените" продължиха да атакуват и да търсят попадение и в 68-ата минута Тибо Вион проби отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Ханкич спаси. Така се стигна до 70-ата, когато Джеймс Етоо фаулира резервата Марселино Кареасо и ЦСКА получи дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, а феновете на Ботев светеха с лазер в очите му, но въпреки това той запази хладнокръвие и стреля силно в десния ъгъл, разписвайки се - 0:1.

До края имаше много нерви и сблъсъци по терена, като съдията Ивайло Стоянов изпусна срещата с грешни решение. Реферът на няколко пъти вбеси домакините, които в крайна сметка останаха с празни ръце, а радостта бе за "армейците".

В неделя (23 октомври) ЦСКА гостува на Ботев (Враца) - от 16:45 часа. Ботев (Пд) пък ще се изправи срещу Лудогорец в Разград - от 19:15 часа в неделя.

БОТЕВ (Пд) - ЦСКА 0:1
0:1 Дюкенс Назон (72-дузпа)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Aмос Юга с решителна намеса след пробив на Брахими. Халфът на "червените" предотвратява опасност пред Густаво Бусато.
13 - Далечен изстрел на Жеферсон, топката прелетя покрай вратата на Ботев.
17  Па Конате центрира към Етоо, който овладя на гърди между двама бранители на ЦСКА и стреля встрани от вратата.
29  Бусато не позволи на Ботев да поведе! Домакините организираха контраатака, топката попадна в Елвис Ману отляво, който изведе Рада Рабей очи в очи срещу стража на ЦСКА. Нападателят на Ботев напредна и стреля, но Бусато успя с крак да спаси сигурен гол.
37  Първи жълт картон в мача, получи го Джеймс Етоо за грубо влизане в краката на Тибо Вион.
39  Нова отлична намеса на Бусато. Току изпревари Амос Юга и се озова сам срещу стража на ЦСКА, който успя да спаси.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1  ГРЕДА! Реда Рабей центрира от ъглов удар, топката срещна дясната греда на вратата на Бусато.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46' - Начало на втората част.
50  Пропуск на Дюкенс Назон, който беше изведен вдясно в наказателното поле, отправи удар по земя, но покрай дясната греда в аут.
53  Футболистите на двата отбора се спречкаха, след като Назон скочи грубо в краката на Джеймс Етоо.
54  Съдията Ивайло Стоянов показа жълти картони на Амос Юга и Димитър Тонев.
55  Жълт картон и за Желко Копич за реплика към съдията.
59 - Джеймс Етоo падна в наказателното поле на ЦСКА, претендирайки за дузпа. Ивайло Стоянов е категоричен, че нарушение срещу него няма.
64  Иван Турицов отстъпи място на Маурисио Гарсес.
70  ДУЗПА за ЦСКА за нарушение на Етоо срещу Марселино Кареасо.
72  ГОООЛ! Дюкенс Назон даде преднина на ЦСКА с точно изпълнение на дузпата. Нападателят на "армейците" изпрати топката в десния ъгъл - 0:1.
80 - Ивайло Стоянов спря опасна атака на Ботев, след като застана на пътя на топката. Това изнерви "канарчетата", които реагираха бурно.
83  Два жълти картона за Ботев. Реда Рабей удари в лицето на Гарсес, а санкциониран беше и Роберто Пунчец.
85  Роберто Пунчец задържа футболист на ЦСКА в центъра на терена, но бе пожален от Ивайло Стоянов и не получи втори жълт картон.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+2  Жълт картон за Антоан Бароан, който изблъска Бусато и го събори на земята.
90+5 - Край на мача. ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0.

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд)13.Хидайет Ханкич, 3.Па Конате (74  11.Aнтоан Бароан ), 44.Роберто Пунчец , 4.Виктор Генев, 7.Мохамед Брахими (82  31.Уме Емануел), 10.Емануел Току, 15.Джеймс Етоо (74  17.Николай Минков), 18.Самуел Супрайен, 22.Реда Рабей , 23.Димитър Тонев (62  21.Toчукву Ннади), 28.Елвис Ману
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 2.Рой Херман, 11.Антоан Бароан, 17.Николай Минков, 21.Точукву Ннади, 24.Яспер ван Хертъм, 31.Уме Емануел
Треньор: Желко Копич

ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов (64  27.Маурисио Гарсес), 2.Юрген Матай (к), 6.Християн Петров, 15.Тибо Вион , 3.Жеферсон, 7.Джонатан Линдсет (76  11.Лазар Туфегджич), 8.Станислав Шопов (63  26.Марселино Кареасо), 21.Амос Юга , 23.Жираир Шагоян (46  9.Дюкенс Назон ), 28.Браян Морено (75  5.Брадли де Нойер)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 4.Мено Кох, 5.Брадли де Нойер, 11.Лазар Туфегджич, 26.Марселино Кареасо, 27.Маурисио Гарсес, 9.Дюкенс Назон
Tреньор: Саша Илич

Пловдив, Спортен комплекс в Коматево
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия