ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Георги Йомов откри резултата с гол във втората, а отново той се разписа и в 20-ата минута. Кайседо също наказа защитата на "белите" в 37-ата минута. Радослав Кирилов с отличен удар от малък ъгъл намали изоставането на тима си в 48-ата минута. След този успех момчетата на Алън Пардю си гарантираха второто място, а специалистът записа своята първа победа начело на тима. Активът на "червените" вече е 56 точки. "Белите" са на 6-ото място с 37.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

"Червените" започнаха активно двубоя и още във втората минута Кери поднесе топката на Йомов, който откри резултата. В 20-ата минута отново той матира Вуцов, а асистенцията отново беше на Кери.

Славия имаше възможност в 13-ата минута, но Томбак не сполучи.

В 26-ата минута отлична възможност се откри пред Баи, но играчът на ЦСКА не сполучи. Йон Бакеро създаде първата опасност пред вратата на ЦСКА в 33-ата минута, но Бусато спаси. В 37-ата минута дойде и времето за третата асистенция за Кери, който сервира топката на Кайседо и той от границата на малкото наказателно поле не остави шансове на Вуцов.

Славия направи три смени на почивката и това даде резултат. Само три минути, след като влезе като резерва Радослав Кирилов върна едно попадение след гол от малък ъгъл. "Белите" вдигнаха оборотите и създадоха куп неприятности пред вратата на Бусато, а бранителят Виячки също опита късмета си, но не сполучи. Радослав Кирилов и Георги Вълчев продължиха да тормозят бранителите на домакините, а "червените" сякаш намалиха оборотите.

Вуцов направи отлично спасяване, след като Йомов сервира топката на главата на Кайседо с пас отдясно, нападателят отигра, но видя как вратарят се справи със ситуацията в 80-ата минута.

ЦСКА - Славия 3:1
2:0 Йомов (2, 20), 3:0 Кайседо (37), 3:1 Кирилов (48)

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов (86  16. Асен Дончев), 29 Томас Лам, 4 Мено Кох, 18 Брадли Мазику, 24 Карло Мухар, 3 Жеферсон Телес, 8 Греъм Кери (90  30. Яник Вилдсхут), 10 Георги Йомов , 7 Йоан Баи (65  15. Тибо Вион) , 9 Жорди Кайседо  (90  14. Калоян Кръстев)

резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 30. Яник Вилдсхут, 28. Браян Морено, 14. Калоян Кръстев

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 5 Мартин Атанасов (46  77. Георги Вълчев ), 17 Ерол Дост (69  73. Иван Минчев), 7 Йон Бакеро, 88 Тони Тасев (46  10. Радослав Кирилов ), 19 Мартин Сораков (46  11. Кристиан Добрев) , 9 Мартин Петков (83  22. Дарко Тасевски)

резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Кристиан Добрев, 77. Георги Вълчев, 29. Гьоко Зайков, 22. Дарко Тасевски, 73. Иван Минчев, 10. Радослав Кирилов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
2 -  ГОЛ за ЦСКА! Георги Йомов откри резултата след центриране на Кери
20 -  ГОЛ за ЦСКА! Георги Йомов отново се разписа, а асистенцията отново дойде от Кери
37 -  ГОЛ за ЦСКА! Жорди Кайседо се разписа във вратата на Вуцов, след като получи отличен пас от Кери и от границата на малкото наказателно поле прониза вратаря
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
48 -   ГОЛ за Славия! Радослав Кирилов се разписа при удар от малък ъгъл
80 -  Вуцов направи отлично спасяване, след като Йомов сервира топката на главата на Кайседо с пас отдясно, нападателят отигра, но видя как вратарят се справи