ЦСКА измъкна само точка от гостуването на Пирин в Благоевград. Интригуващият мач от 4 кръг на Първа лига завърши 1:1, след като Арсенио Нунеш беше дал преднина на "червените", а Димитър Благов им отне успеха с красив гол в 63-ата.

За ЦСКА това е втора издънка в първенството, след като във втория кръг тимът на Христо Янев загуби с 0:1 гостуването на Верея. След равенството в Благоевград "армейците" остават с 6 точки в актива. Пирин пък има 4.

Днес играта на ЦСКА в предни позиции куцаше и гостите трудно създаваха опасности за вратаря Красимир Костов. Авторът на 4 гола от началото на сезона Диого Виана не успя да вкара и на Пирин, но въпреки това отново изпъкна и беше сред най-активните. В началото на второто полувреме Янев пусна в игра Давид Симао, който записа официален дебют за ЦСКА, след като проблемът с картотеката му най-после беше разрешен.

"Орлетата" напълно си заслужиха равенството с огромното себераздаване, с което се понравиха на феновете си. В началото на мача битката беше равностойна. В 9-ата минута домакините претендираха за дузпа за фаул на Божидар Чорбаджийски срещу Димитър Благов. При ситуацията съдията Драгомир Драганов остана безмълвен и имаше основание - защитникът на "червените" игра рамо в рамо с Благов.

Първото добро положение за "армейците" дойде в 25-ата минута, но Арсенио Нунеш пропусна да вкара с глава. Красимир Костов само изгледа топката, която прелетя на сантиметри покрай левия стълб на вратата му.

Статичните положения бяха основното оръжие на ЦСКА, като в 31-ата минута Преслав Йорданов се ориентира най-добре при лошо избита топка от защитата на Пирин. Нападателят пробва труден удар с обръщане, който срещна тялото на защитник и улесни Костов с улавянето. Секунди по-късно Диого Виана опита далечен шут, но в аут.

В 41-ата минута силен далечен изстрел на Виана срещна лявата греда на вратата на Пирин.

След почивката Симао замени Станислав Маламов, но друг португалец съумя да открие резултата. В 54-ата минута Виана центрира отдясно към първа греда, където Румен Сандев изчисти неточно, пращайки топката около точката на дузпата, където непокритият Арсенио Нунеш я засече с глава и реализира с параболичен удар, прехвърляйки Красимир Костов за радост на мощната агитка на ЦСКА на стадион "Христо Ботев".

"Орлетата" отговориха с опасен изстрел на Станислав Костов, а в 63-ата минута успяха и да изравнят. Антон Костадинов и Димитър Благов направиха отлично двойно подаване пред наказателното поле на гостите, което завърши с извеждащ пас към Благов, който с мощен удар с левия крак прониза Китанов с точен изстрел под сглобката на вратата за 1:1.

До края шансове за ЦСКА пропуснаха Антон Недялков, както и неубедителният днес Преслав Йорданов и така срещата приключи без победител.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

ПИРИН - ЦСКА 1:1
0:1 Арсенио Нунеш (54), 1:1 Димитър Благов (63)

Мачът по минути
4 - Удар на Галчев е спасен от Красимир Костов.
9 - Домакините претендират за дузпа. Димитър Благов нахлу в наказателното поле на ЦСКА и падна, след като Божидар Чорбаджийски го изблъска с рами. Съдията Драгомир Драганов е безмълвен.
21 - Пробив на Тони Тасев е спрян от младия десен защитник на ЦСКА Стойчо Атанасов.
25 - ОПАСНО! Галчев центрира перфектно от пряк свободен удар, поднасяйки топката на Арсенио Нунеш, който засече с глава в близост до точката на дузпата, но на сантиметри покрай вратата на Пирин.
32 - Далечен удар на Диого Виана не намира целта.
34 - Вратарят на гостите Георги Китанов за малко да допусне опасна грешка. Кристиян Кощърна проби отляво по атаката на Пирин и центрира силно по земята във вратарското поле. Китанов първочанално затисна топката, но я изпусна и трябваше Чорбаджийски да спира Станислав Костов, за да може стражът да поправи грешката си.
41 - ГРЕДА! Диого Виана беше много близо до откриване на резултата. Португалецът стреля силно от над 25 метра, но право в лявата греда на вратата на Пирин.
44 - Напрежение на терена. Стилиян Николов и Кристиян Малинов се спречкаха, а съдията Драгомир Драганов трябваше да получи помощ от асистента си, за да потуши страстите.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------------
46 -  smqna.jpg Давид Симао записва официален дебют за ЦСКА. Португалецът заменя Станислав Маламов.
51 - Антон Недялков подаде на Галчев в предни позиции, халфът се обърна и пусна в коридор отдясно за Диого Виана. Португалецът върна остро подаване зад точката на дузпата, където Арсенио Нунеш стреля, но над гредата.
54 -  ГОООЛ! ЦСКА повежда в Благоевград - 0:1! Арсенио Нунеш е точен! Диого Виана центрира отдясно към първа греда, където Румен Сандев изчисти неточно, пращайки топката около точката на дузпата, където непокритият Нунеш я засече с глава и реализира с параболичен удар, прехвърляйки Красимир Костов.
63 -
ГОООЛ! Пирин изравнява с гол на Димитър Благов - 1:1! Крилото комбинира с Антон Костадинов пред наказателното поле на ЦСКА, нагласи си топката на левия крак и прониза Китанов с точен изстрел под сглобката на вратата на гостите.
66 - ОПАСНО! Удар на Антон Недялков е спасен от Костов.
68 - Опасен шут на Виана от малък ъгъл и колеблива изява на стража на Пирин. Португалският голмайстор на ЦСКА без проблем надигра Кощърна и нанесе изстрел към близкия ъгъл, Костов опита да боксира, а топката се плъзна по ръкавиците му и излезе в корнер.
83 - Удар на Преслав Йорданов от границата на наказателното поле, топката прелетя на метър встрани от левия стълб.