ЦСКА направи второ поредно равенство от подготовката си в Холандия. "Червените" завършиха 1:1 срещу белгийския елитен Гент. Гершон даде предимство за Гент в 10-ата минута, Тони Силва изравни в 32-ата. Дебют за ЦСКА записа последното ново попълнение Сендрино Мисиджан, който се появи в игра през второто полувреме. За "червените" игра и пристигналият на проби централен защитник Кристиан Супусека, за когото БЛИЦ първи информира. Следващата контрола на "армейците" е на 1 юли отново срещу белгийски отбор - Роял Уайт Стар Брюксел.

Стойчо Младенов заложи на Стоян Колев на вратата, в защита отдясно Апостол Попов, в средата Пламен Крачунов и Александър Тунчев и отляво на Венцислав Василев. В средата на терена започнаха Ивайло Чочев и Стивън Сънди, пред тях Иван Стоянов, Тони Силва и Антон Карачанаков, а единствен нападател бе Маркиньос.

Гент игра по-добре в началото на първото полувреме и логично поведе в резултата. В 7-ата минута за първи път десният бек на ЦСКА се пропука, последва центриране в наказателното поле и удар, който бе отразен от Стоян Колев. В 10-ата минута белгийците поведоха с 1:0. След избита топка Гершон стреля от дъгата на наказателното поле и откри резултата. В 32-ата минута ЦСКА изравни при една от първите си по-сериозни атаки. След центриране отляво в наказателното поле вратарят на белгийците изби, топката попадна в Карачанаков, който стреля, но стражът отново се намеси. Топката обаче попадна в Маркиньос, който я свали с глава към Тони Силва и с добър удар по земя резултатът бе изравнен - 1:1.

През второто полувреме голове не паднаха, а двамата треньори извършиха доста смени. За ЦСКА се появи Супусека, който влезе в центъра на защитата на мястото на Крачунов. В 57-ата минута бе отменен гол на Гент заради нарушение в нападение срещу Тунчев. В 61-ата минута бе най-чистото положение за българския отбор, но Бергонси го пропусна. Бразилецът получи от Маркиньос вляво в наказателното поле и стреля, но вратарят затвори добре ъгъла и парира удара. В края на двубоя белгийците започнаха да влизат доста грубо в краката на футболистите на ЦСКА. Първо пострада Еденилсон Бергонси, който се размина с контузия. В 83-ата минута обаче новото попълнение Сендрино Мисиджан, който влезе в игра 60-ата минута, напусна, след което коляното му бе наложено с лед.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
5 - центриране в наказателното поле на ЦСКА, удар с глава на играч на Гент, в аут
5 - при отскока Александър Тунчев пострада и получи медицинска помощ
7 - СПАСЯВАНЕ на Стоян Колев. Много добра атака на Гент отляво, защитникът на ЦСКА бе елиминиран, центриране и играч засече в наказателното поле, Стоян Колев отрази
10 - topka.jpg ГООЛ за Гент. Центриране в наказателното поле на Стоян Колев, след борба за високата топка, тя бе избита на дъгата, откъдето играч с топовен шут я прати във вратата
22 -
ЦСКА така и не може да създаде нищо опасно пред вратата на Гент
32 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Тони Силва. Атака отляво и центриране, вратарят боксира, топката попадна в Карачанаков, който стреля, но вратарят изби. След това топката попадна в Маркиньос, който свали с глава към Тони Силва и той с удар по земя реализира
42 - ДОБРА намеса на Стоян Колев, който отрази шут от пряк свободен удар
45 - ъглов удар за Гент, центриране и нищо опасно пред вратата на ЦСКА
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
46 - smqna.jpg смяна в ЦСКА, в игра влиза пристигналият на проби централен защитник Кристиан Супусепа
53 - атака на Тони Силва отляво, връща към дъгата на наказателното поле, пряк свободен удар за ЦСКА
53 - Удар на Маркиньос, право в стената
57 - ОТМЕНЕН гол на Гент, след нарушение в нападение срещу Тунчев в наказателното поле
60 - smqna.jpg смяна в ЦСКА, на мястото на Апостол Попов влиза новото попълнение Сендрино Мисиджан
61 - ПРОПУСК на Еденилсон Бергонси, който получи пас от Маркиньос вляво, но вратарят го затвори и отрази
72 - засада на Карачанаков, който получи по лявото крило на атаката на ЦСКА
78 - СПАСЯВАНЕ на Стоян Колев, който отрази добър удар на играч на Гент отдясно
81 - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО грубо влизане на играч от Гент в краката на Еденилсон Бергонси„
83 - smqna.jpg смяна в ЦСКА, на мястото на Сендрино Мисиджан, който е получил контузия, влиза Браян Ереро
89 - лошо върната топка към Стоян Колев, който се наложи да излезе и да чисти извън наказателното поле

ЦСКА - Гент 1:1

0:1 Реми Гершон (10), 1:1 Тони Силва (32)

Съставът на ЦСКА (4-2-3-1):
Стоян Колев, Апостол Попов (60 - 26.Сендрино Мисиджан - 83 - Браян Ереро), Пламен Крачунов (46 - Кристиан Супусепа), Александър Тунчев, Венцислав Василев, Ивайло Чочев (54 - 31.Еденилсон Бергонси), Стивън Сънди, Иван Стоянов (58 - 11.Неманя Милисавлевич), Тони Силва (86 - Петър Витанов), Антон Карачанаков (73 - 8.Борис Галчев), Маркиньос (68 - Иван Маркович)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка