ЦСКА се издъни срещу Черно море и стигна само до 1:1 на стадион “Българска армия” в мач от 12-ия кръг на “А” група. Точен за шампионите бе Тодор Янчев в 66-ата минута, но 72-ата гостите изравниха след попадение на бившия футболист на “червените” Миро Манолов.

Това бе първа грешна стъпка на шампионите у дома от началото на сезона, след като постигнаха шест победи.

Още в 9-ата минута нападателят на гостите Миро Манолов можеше да открие резултата, но уцели гредата след грешка на Иван Иванов в центъра на отбраната. В 25-ата минута Марто Тошев, който излезе титуляр в “червената” атака отправи акробатичен удар, но топката мина високо над вратата.

В 27-ата минута Маркиньос влезе в наказателното поле, стреля и топката срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Карамфил Илчев. След това коженото кълбо попадна в Здравко Лазаров, който би, вратарят отрази удара му, топката срещна ръката на Милен Петков, но съдията не отсъди дузпа. До края на първото полувреме играта бе равностойна без чисти положения и за двата отбора.

В 56-ата минута вратарят на ЦСКА Даниел Беконо направи страхотна грешка, същата като при гола на Левски преди два кръга. Юруков стреля отдалеч, камерунецът бе излязъл напред, но парира топката като я сервира в краката на Танко Дяков, той обаче не се възползва, а друг играч на Черно море би, но над вратата.

В 65-ата минута Викторс Мороз уцели гредата след удар с глава след центриране на Здравко Лазаров от корнер. В следващата минута Здравко Лазаров получи право да изпълни пряк свободен удар. Той застана зад топката, би по земя и топката попадна в краката на Тодор Янчев, който бе сред играчите на Сливен, които правеха стена. Капитанът на ЦСКА се обърна и вкара за 1:0.

В 72-ата минута гостите изравниха след попадение с глава на Миро Манолов, който се възползва от центриране на Александър Александров – Алекс от пряк свободен удар. В 80-ата минута влезлият като резерва Гардар Гунлаугсон имаше чисто положение с глава, но прати топката покрай вратата./БЛИЦ

Развоят на мача по минути тук

ЦСКА – Черно море    1:1

1:0 Тодор Янчев (66), Манолов (72)

ЦСКА: 25.Беконо, 3.Виданов (62 - 21.Удоджи), 6.Котев (49 - 13.Бранеков), 10.Иван Иванов, 84.Машадо, 5.Т. Янчев, 32.Мороз, 30.Й. Тодоров, 11.Здр. Лазаров (73 - 34.Гунлаугсон), 28.Маркиньос, 8.М. Тошев

Резерви: 1.Велинов, 21.Удоджи, 13.Бранеков, 88.Да Коща, 24.Тонев, 34.Гунлаугсон

Черно море: 1.Илчев, 20.Лазаров,15.Александров, 8.Андре, 3.Периш, 6.Дяков, 22.М. Петков, 21.Г. Илиев, 10.Алекс, 77.Юруков (90 - 24.Р. Бачев), 31.Манолов (90 - 9.Фернандеш)

Резерви: 36.Хмарук, 5.Домакинов, 23.Д. Георгиев, 9.Фернандеш, 7.Стоянов, 24.Р. Бачев, 27.Димов

Стадион: "Българска армия" - 2000 зрители

Съдия: Георги Игнатов

Жълти картони: Алекс, Илчев, Юруков, Дяков (Ч); Беконо (Ц)