ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Алфредо Торес и Гери Дончева Янков в играта Efbet Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в много интригуващ мач от 22-ия кръг на Efbet Лига. Двубоят се игра при отлична атмосфера на "Българска армия", създадена от хилядите фенове на "червените". Те обаче си тръгнаха разочаровани от стадиона, след като любимците им се препънаха по пътя към така жадуваната шампионска титла.

В грешник за ЦСКА се превърна Юрген Матай. Капитанът на "армейците" пропусна дузпа в края на мача и срещата завърши 1:1. "Червените" бяха в серия от четири поредни победи и тази вечер преследваха петата.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След домакинската издънка отборът на Саша Илич е лидер с 54 точки, Лудогорец е втори с 50 преди домакинството си утре на Пирин (Благоевград), а Локомотив (Пловдив) е четвърти с 38 точки.

Сръбският специалист не води "червените" днес, изтърпявайки първия от двата си мача наказание. Замести го асистентът му Величко Капланович.

"Армейците" поведоха в деветата минута с гол на намиращия се в отлична форма Дюкенс Назон. Това бе четвърти пореден мач за първенство, в който хаитянинът вкарва, а попадението - под №11 в Еfbet Лига за него.

В 44-ата минута Локомотив успя да изравни, след като Ерик Сорга се възползва от великолепно подаване на Димитър Илиев и мушна топката между краката на Густаво Бусато. Първоначално попадението не бе признато заради засада, но след триминутно преразглеждане с ВАР, се оказа, че такава няма.

В срещата имаше още няколко дискусионни ситуации, включително и такива след намесата на системата за видеоповторения. В 36-ата минута "смърфовете" претендираха за дузпа за фаул срещу Димитър Илиев. Съдията Драгомир Драганов прецени, че не е имало нарушение на Амос Юга срещу капитана на гостите.

В 52-ата минута пък Матеус Да Силва свали Брадли Де Нойер в наказателното поле на "черно-белите", реферът прегледа ситуацията с ВАР, но не даде дузпа за ЦСКА, въпреки че имаше сериозни основания да го направи. В 81-ата минута и Марселино Кареасо падна за дузпа, след като бе препънат от съперник. Драганов отново остана безмълвен.

Сериозният натиск на домакините все пак доведе до дузпа в тяхна полза. В 85-ата Маурисио Гарсес беше фаулиран от Мартин Паскалев и последва 11-метров наказателен удар. Юрген Матай обаче се превърна в грешник, тъй като не успя да вкара дузпата. Капитанът на ЦСКА удари дясната греда на вратата на Динко Хоркаш, а до края не падна нов гол и срещата приключи 1:1.

*Снимки: Антон Узунов/Startphoto.bg

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:1
1:0 Дюкенс Назон (9), 1:1 Ерик Сорга (41)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на двубоя.
 ГОЛ! Дюкенс Назон откри резултата - 1:0 за ЦСКА! Джонатан Линдсет преодоля Мартин Паскалев след получил се рикошет, впоследствие топката стигна до Назон, който реализира във вратата на безпомощния Динко Хоркаш.
12 - Брадли де Нойер беше повален в наказателното поле на Локомотив, съдията Драгомир Драганов показа, че намесата на играча в бяло е била в рамките на позволеното.
16 - Димитър Илиев нанесе първия точен удар към вратата на ЦСКА, Бусато спаси без проблеми.
36  Гостите претендират за дузпа. Димитър Илиев бе повален от Амос Юга, който закачи капитана на Локомотив с крак в наказателното поле на ЦСКА. Съдията Драгомир Драганов прецени, че не е имало фаул срещу ветерана.
41  ОТМЕНЕН ГОЛ! Димитър Илиев се пребори с Християн Петров пред наказателното поле на ЦСКА, видя Ерик Сорга, който връхлиташе към вратата на Густаво Бусато, подаде му и нападателят на Локомотив прокара топката между краката на стража. Асистент-съдията Димо Вълчев развя флага за засада и попадението беше отменено.
44  ГОЛ! Резултатът е 1:1. След намесата на ВАР попадението на Ерик Сорга е зачетено и Локомотив изравни.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+4 - Край на първото полувреме.
----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Брадли Де Нойер бе изведен в наказателното поле на гостите, опита да пусне топката покрай Динко Хоркаш, стражът се справи и спаси. Последва добавка на Дюкенс Назон, но и ударът на нападателя не попадна в целта.
52  Maтеус Да Силва задържа за фланелката Брадли Де Нойер и го повали в наказателното поле на гостите, домакините искат дузпа.
53  Ситуацията ще се преглежда с ВАР.
55  Драганов прегледа ситуацията на монитора и прецени, че няма дузпа. С решението си съдията предизвика недоволството на "армейците".
59 - Феновете на ЦСКА в сектор "Г" със зрелищно пирошоу.
74  Линдсет изпълни ъглов удар, топката стигна до Жеферсон, който стреля на метри от голлинията, но над напречната греда.
81  Домакините с нови претенции за дузпа. Марселино Кареасо падна в наказателното поле на Локомотив, след като бе препънат от съперник, Драганов отново остава безмълвен.
85  ДУЗПА за ЦСКА! Бисмарк Чарлс с глава продължи топката към нахлуващия в наказателното поле на гостите Маурисио Гарсес, който падна след фаул на Мартин Паскалев. Съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка.
87  НЯМА ГОЛ! Равенството 1:1 се запазва, след като Юрген Матай изпрати топката в дясната греда на вратата на Динко Хоркаш.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. ЦСКА и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1.

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 10. Маурисио Гарсес, 2. Юрген Матай (к), 21. Амос Юга, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 3. Жеферсон Телес, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц (68  17.Бисмарк Чарлс), 9. Дюкенс Назон  (83  15.Тибо Вион)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4.Мено Кох, 13. Галин Минков, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Радослав Живков, 23. Жираир Шагоян
Треньор: Величко Капланович

PFK Lokomotiv Plovdiv 1926
ЛОКО (Пд): 23.Динко Хоркаш , 5.Тодор Павлов, 20.Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 34.Петър Витанов (82  6.Христо Иванов), 15.Пиер Зебли, 10.Джовани Маркес (72  33.Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев (к) (90+4  99.Джовани Трупе), 7.Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга  (82  19.Денислав Александров)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Александър Георгиев, 99.Джовани Трупе, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 6. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров
Треньор: Александър Томаш

София, ст. "Българска армия"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР