ЦСКА и Славия завършиха 1:1 на стадион "Българска aрмия" в столичното дерби от седмия кръг на Efbet Лига. Доскорошният нападател на "белите" Калоян Кръстев дебютира за "армейците", влизайки като резерва в края на мястото на голмайстора за домакините Жорди Кайседо (62). Новото попълнение на гостите Кемело Нгуена пък бе изгонен в 55-ата минута след втори жълт и съответно червен картон, а в добавеното време Мартин Атанасов (90+2) оформи крайния резултат.

Още във 2-ата минута Иван Минчев опита удар от много далечно разстояние, но не намери рамките на вратата на домакините. След 10 минути игра Греъм Кери бе изведен па лявото крило, но вратарят Светослав Вуцов обаче излезе и хвана топката. Секунди по-късно Жеферсон се контузи и принуди Стойчо Младенов да вкара на терена младия Асен Дончев като принудителна смяна. В 14-ата минута при карамбол в наказателното поле на домакините Густаво Бусато направи две спасявания, при второто от които Мартин Сораков пропиля страхотна възможност да се разпише. Пет минути след това Греъм Кери шутира от далечна дистанция и Светослав Вуцов спаси с вещина, а след това топката стигна до Георги Йомов и той опита центриране, но неточно и топката мина покрай вратата.

В 28-ата минута Кери се измъкна добре от Кемело Нгуена и бе фаулиран на границата на наказателното поле вдясно от вратата на Славия, но не последва опасност след заучено изпълнение. Пет минути след това ирландецът бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, но се забави и в крайна сметка отправи неточен удар. В 38-ата минута "червените" контраатакуваха и нахлулият по лявото крило Яник Вилдсхут шутира по земя, но Вуцов скъси разстоянието и спаси удара му. Две минути по-късно Кайседо отправи много неточен удар по диагонала, а топката стигна до Вилдсхут, чийто удар обаче бе спасен от стража на "белите" и в крайна сметка бе отсъдена засада. До края на полувремето "армейците" бяха по-активни, но така и не успяха да реализират гол.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Веднага след почивката Тони Тасев си пробва късмета от пряк свободен удар от около 30 метра, но топката високо над вратата на Бусато. В 55-ата минута новото попълнение на „белите“ Кемело Нгуена бе изгонен след втори жълт картон заради остро влизане с бутоните напред в краката на Кери. "Армейците" се възползваха бързо от численото си превъзходство на терена и в 62-ата минута поведоха, след като Кери центрира от корнер, а оставеният непокрит Жорди Кайседо се разписа с глава за 1:0. Осем минути след гола след подавания между Варела и Йомов топката стигна до Асен Дончев и защитникът шутира встрани от вратата.

В 74-ата минута Георги Кабаков отсъди дузпа за домакините, след като Емил Виячки фаулира Федерико Варела в наказателното поле, но Греъм Кери пропусна от бялата точка. Светослав Вуцов хвана топката след удара на ирландеца, а секунди по-късно се намеси и след шут на Георги Йомов. В 78-ата минута Вуцов спаси удар и на Варела. Последваха нови шансове за домакините, но първо удар на Кери от пряк свободен удар бе неточен, а след това Вуцов спаси удар на Видсхут. "Белите" отвърнаха с удар на Кирилов от около 20 метра, но топката мина встрани от вратата на Бусато. В последните минути Славия погледна по-смело към вратата на Бусато и във втората минута от добавеното време шокира "червените" с изравнителен гол. Радослав Кирилов центрира и резервата Кристиан Добрев уцели гредата след удар с глава, след което настана хаос в наказателното поле на домакините и влезлият като смяна Мартин Атанасов прати топката в мрежата за 1:1, носейки точката на "белите".

След четвъртия си пореден мач без загуба Славия остава на втора позиция с 14 точки и една по-малко от шампиона Лудогорец. ЦСКА допусна първа грешка този сезон след три поредни победи и заема пето място с 10 точки.

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:1
1:0 Жорди Кайседо (62), 1:1 Мартин Атанасов (90+2)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
2 - Иван Минчев опита удар от много далечно разстояние, но не намери рамките на вратата
10 - Греъм Кери бе изведен па лявото крило, но вратарят Светослав Вуцов обаче излезе и хвана топката
11 - Жеферсон се контузи и принуди Стойчо Младенов да вкара на терена младия Асен Дончев като принудителна смяна
14 - При карамбол в наказателното поле на домакините Густаво Бусато направи две спасявания, при второто от които Мартин Сораков пропиля страхотна възможност да се разпише
19 - Греъм Кери шутира от далечна дистанция и Светослав Вуцов спаси с вещина, а след това топката стигна до Георги Йомов и той опита центриране, но неточно и топката мина покрай вратата
22 - Кери центрира от пряк свободен удар вдясно от вратата на „белите“, но защитата на гостите се намеси добре
28 - Греъм Кери се измъкна добре от Кемело Нгуена и бе фаулиран на границата на наказателното поле вдясно от вратата на Славия, но не последва опасност след заучено изпълнение
33 - Греъм Кери бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, но се забави и в крайна сметка отправи неточен удар
35 - ЦСКА изпълни два поредни корнера, но нямаше късмет при завършващия удар
38 - Яник Вилдсхут нахлу по лявото крило и шутира по земя, но Вуцов скъси разстоянието и спаси удара му
40 - Кайседо отправи много неточен удар по диагонала, а топката стигна до Вилдсхут, чийто удар обаче бе спасен от стража на "белите" и в крайна сметка бе отсъдена засада
45 - Греъм Кери центрира и Кайседо отправи неточен удар с глава
45+3 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Тони Тасев си пробва късмета от пряк свободен удар от около 30 метра, но топката високо над вратата на Бусато
55 - Новото попълнение на „белите“ Кемело Нгуена бе изгонен след втори жълт картон заради остро влизане с бутоните напред в краката на Кери
62 - ГОООЛ за ЦСКА! Кери центрира от корнер, а оставеният непокрит Жорди Кайседо се разписа с глава за 1:0
68 - След подавания между Варела и Йомов топката стигна до Асен Дончев и защитникът шутира встрани от вратата
74 - ДУЗПА за ЦСКА! Емил Виячки фаулира Федерико Варела в наказателното поле и Георги Кабаков посочи бялата точка
76 - Греъм Кери пропусна дузпата, след като Светослав Вуцов хвана топката
77 - Светослав Вуцов се намеси решително след удар на Георги Йомов и изби топката в корнер
78 - Федерико Варела овладя топката в наказателното поле и шутира, но Вуцов спаси в блестяща намеса
81 - Първо удар на Кери от пряк свободен удар бе неточен, а след това Вуцов спаси удар на Видсхут
83 - Радослав Кирилов шутира неточно покрай вратата на Бусато
90+2 - ГОООЛ за Славия! Радослав Кирилов центрира и резервата Кристиан Добрев уцели гредата след удар с глава, след което настана хаос в наказателното поле на домакините и влезлият като смяна Мартин Атанасов прати топката в мрежата за 1:1, носейки точката на Славия
90+5 - Край на мача! ЦСКА и Славия завършиха 1:1 и поделиха по точка

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (11 16. Асен Дончев), 10. Георги Йомов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга (46 5. Федерико Варела), 24. Карло Мухар, 29. Томас Лам, 30. Яник Вилдсхут (84 7. Йоан Баи), 8. Греъм Кери , 9. Жорди Кайседо (84 14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 28. Пламен Гълъбов, 5. Федерико Варела
Треньор: Стойчо Младенов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 7. Петер Макрилос (87 5. Мартин Атанасов), 10. Радослав Кирилов, 16. Кемело Нгуена , 19. Мартин Сораков (78 18. Димитър Стоянов), 23. Емил Виячки , 55. Андреа Христов (к) , 73. Иван Минчев (63 17. Ерол Дост), 77. Георги Вълчев (87 15. Мартин Георгиев), 88 Тони Тасев (87 11. Кристиан Добрев)
Резерви: 1. Георги Петков, 17. Ерол Дост, 11. Кристиан Добрев, 20. Марко Ихарош, 15. Мартин Георгиев, 18. Димитър Стоянов, 5. Мартин Атанасов
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Българска Армия", София
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия