ЦСКА победи Ботев (Враца) с 4:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Гарсес откри резултата с дебютния си гол в 26-ата, Кайседо в 34-ата удвои, а Матай в последната минута на полувремето направи резултата класически. Точка на спора сложи Георги Йомов в 76-ата минута. За съжаление заради наказание нямаше фенове по трибуните. След този успех "червените" намалиха дистанцията от лидера Лудогорец на 1 точка с актив от 47, но и с мач повече. Врачани са с 19.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Преди да бъде даден първия съдийски сигнал треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов, както и футболистите Юрген Матай, Георги Йомов и Жорди Кайседо получиха наградите си от Футболист на годината.

ЦСКА започна активно срещата в търсене на бързо попадение. В 9-ата минута Бисмарк Чарлс преодоля съпротивата на бранител на врачани, но преди наказателното поле беше спрян чисто от Илия Миланов. Ботев отвърна с удар на Ненов в 13-ата минута, но той беше в положение на засада. Също така стреля доста неточно.

В 26-ата минута на срещата новото попълнение Маурисио Гарсес реализира и дебютното си попадение с екипа на "червените".  Нападателят получи отличен пас от Йоан Баи, след което успя да надбяга Мартин Николов, премина покрай вратаря Красимир Костов  и с левия крак по земя с левия крак реализира в опразнената мрежа - 1:0. Минута по-рано Чарлс падна в наказателното поле след съприкосновение с Ничев, но съдията остави играта да продължи. В 33-ата минута Мухар стреля с интересно изпълнение, но не сполучи.

В 34-ата минута Жорди Кайседо удвои преднината на тима си. Атаката стартира от вратаря Густаво Бусато, който намери нападателя, а той с елегантен удар не остави шансове на Костов. До почивката и Юрген Матай се разписа с глава, за да направи резултата класически.

Ботев (Враца) Бентахар, който влезе като смяна пропусна да накаже грешка в отбраната на домакините в 47-ата минута. Георги Йомов също се разписа във вратата на врачани, след като получи диагонален пас от Матай и от няколко метра матира Костов в 76-ата минута. Малко по-късно Вилдсхут пропусна да се разпише от чиста позиция, но стреля в ръцете на Костов.

В крайна сметка ЦСКА финишира с категоричното 4:0.

ЦСКА - Ботев (Враца) 4:0
1:0 Гарсес (26), 2:0 Кайседо (34), 3:0 Матай (45), 4:0 Йомов (76)

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
26  - ГОЛ за ЦСКА! Попадение на новото попълнение на "червените" Маурисио Гарсес
34  - ГОЛ за ЦСКА! Атаката стартира от вратаря Густаво Бусато, който намери нападателя, а той с елегантен удар не остави шансове на Костов
45  - ГОЛ за ЦСКА! Юрген Матай с глава прониза вратата на Костов
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
76  - ГОЛ за ЦСКА! Йомов се възползва от диагонален пас на Матай и се разписа от няколко метра
90 - Край на мача

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов , 2. Юрген Матай , 4. Мено Кох, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 27. Маурисио Гарсес , 7. Йоан Баи (59 10. Георги Йомов ) , 17. Бисмарк Чарлс (71 30. Яник Видсхут), 9. Жорди Кайседо  (71  14. Калоян Кръстев) , 3. Жеферсон Телес (79  6. Християн Петров)

Резерви: 25. Диминтър Евтимов (вр), 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов (к), 22. Диего Фераресо (86  3. Луис Фелипе) , 18. Илия Миланов , 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гаврилов (46  20. Мохамед Бентахар), 17. Чавдар Ивайлов , 14. Антон Фасе (65 21. Християн Петков), 94. Юлиан Ненов (86  Красимир Тодоров), 9. Карлос Со  (46 16. Мартин Петков)

Резерви: 33. Христо Георгиев,   23. Димитър Илиев

Главен съдия: Георги Иванов

Стадион: „Българска армия“

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия