ЦСКА победи само с 1:0 Левски с гол на Али Соу в 20-ата минута. Вечното дерби беше от 13-ия кръг на еfbet Лига, когато не успя да се проведе заради многото зарaзени играчи на "сините" с коронавирус.

С ценните три точки "армейците" събраха 33 в актива си и вече изостават само с три от лидера Лудогорец, който има 36 и мач по-малко. Вчера шампионите допуснаха грешка и направиха 2:2 с Арда. ЦСКА пък оправда очакванията на абсолютен фаворит за дербито и нанесе деветата загуба на Левски в първенството този сезон. "Сините" са чак на деветото място в класирането с 15 точки (на цели 18 зад "армейците").

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Избраниците на треньора Бруно Акрапович изцяло доминираха през първото полувреме на "Васил Левски", но вкараха само един гол. В 20-ата минута Георги Йомов подаде Али Соу, който надбяга Алекс Петков и Георги Александров, след което прониза Николай Михайлов - 1:0. За Александров това беше първи мач като титуляр за Левски. От първата минута започна и друг юноша - Мартин Петков, който преди дни излезе от карантина след прекаран коронавирус.

Бруно Акрапович направи две промени от победата с 2:1 над Ботев (Враца). Георги Йомов и Брадли Мазику се завърнаха сред титулярите за сметка на Юнус Санкаре и Греъм Кери. Както БЛИЦ вече писа, Санкаре остава на пейката за дербито заради това, че си позволи да изрази бурно недоволството си от смяната в мача с врачани.

Първото полувреме ЦСКА пропусна и дузпа. В 31-ата минута Мартин Петков фаулира Тиаго Родригес, който нахлу опасно в наказателното поле на Левски. Съдията Никола Попов посочи бялата точка, след което си промени решението и маркира фаул на линията на наказателното поле. Последва консултация с първия асистент-съдия, след което Попов даде 11-метров наказателен удар. Изпълнението на Родригес беше спасено от Николай Михайлов и преднината на ЦСКА само от един гол остана непроменена.

След почивката "червените" значително намалиха темпото и позволиха на "сините" да затруднят Густаво Бусато. Бразилският страж на ЦСКА трябваше да се намесва в няколко ситуации, опазвайки мрежата си.

В 74-ата минута "армейците" останаха с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон на Амос Юга. "Сините" доминираха до края, но не успяха да поразят целта и загубиха с 0:1. Най-изгодната ситуация се откри пред резервата Насиру Мохамед, който в 92-ата минута засече топката с глава след центриране отляво, но Бусато се намеси отлично и спаси.

ЦСКА ще зимува на третото място с равен брой точки с Локомотив (Пловдив) (по 33 точки). С повече е единствено Лудогорец (36).

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Али Соу (20)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - Станислав Иванов нахлу в наказателното поле на ЦСКА, Амос Юга спря рейда му.
6  Станислав Иванов центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Занев и Матей не се разбраха, Мартин Райнов протегна крак и я засече, но право в тялото на внимаващия Густаво Бусато, който спаси.
10 - "Червените" изпълниха два ъглови удара, не успяха да затруднят Николай Михайлов.
19  Амос Юга изведе отлично Али Соу в наказателното поле на Левски. Звездата на ЦСКА овладя, а Георги Александров го изпусна, след което Соу опита да финтира Николай Михайлов, който от легнало положение успя да избие топката от краката му. Соу падна за дузпа, а съдията Никола Попов остана безмълвен.
20  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА след гол на Али Соу! Георги Йомов подаде на Соу, който надбяга Алекс Петков и Георги Александров, след което прониза Михайлов.
22  Пропуск на Амос Юга, който беше освен абсолютно сам на далечната греда след центриране от корнер, но не успя да отправи точен удар и да отбележи.
29   Прехвърчат искри на терена, след като Амос Юга хвана за врата Ивайло Найденов при спряна игра. Футболистите се спречкаха за кратко, а съдията Никола Попов даде жълт картон на играча на ЦСКА.
31  ДУЗПА за ЦСКА, след като Мартин Петков фаулира Тиаго Родригес, който нахлу опасно в наказателното поле на Левски. Съдията Никола Попов посочи бялата точка, след което си промени решението и маркира фаул на линията на наказателното поле. Последва консултация с първия асистент-съдия, след което Попов даде 11-метров наказателен удар.
32Жълт картон за Мартин Петков.
34  НЯМА ГОЛ! Николай Михайлов спаси мощния изстрел на Тиаго Родригес. Преднината на ЦСКА от 1:0 остава непроменена.
36  Жълт картон за Славиша Стоянович за реплика към съдията.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Неточен удар на Паулиньо след центриране на Станислав Иванов.
54  Първа сериозна възможност за Левски в мача. Станислав Иванов центрира остро в полето на Бусато, топката се отби в главата на Амос Юга, след което заплашително тръгна към вратата на ЦСКА, стражът на "червените" боксира в тялото на Робърта, но до гол не се стигна.
58 Славиша Стоянович извърши първа смяна. Мартин Петков излезе, на терена вече е Патрик-Габриел Галчев.
58  Мощен изстрел на Юга от воле, топката прелетя над врата на Левски.
61  Удар на Робърта по земя, топката премина покрай лявата греда на вратата на ЦСКА.
62  Резервният вратар на ЦСКА Димитър Евтимов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.
69  Валентин Антов фаулира Паулиньо, получи жълт картон.
73  Бруно Акрапович пуска в игра Жером Синклер и Юнус Санкаре. Първият замени Йомов. Санкаре пък се появи на мястото на Тиаго Родригес.
74  ЧЕРВЕН КАРТОН! Амос Юга е изгонен за втори жълт картон. Снажният играч на ЦСКА фаулира Найджъл Робърта и съдията Никола Попов го отстрани от терена.
79  Паулиньо отстъпи място на Здравко Димитров.
85  Валери Божинов замени Ивайло Найденов.
86  Алекс Петков отстъпи място на Насиру Мохамед.
90 Жълт картон за Георги Александров, който задържа Соу.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1  Пламен Гълъбов замени Соу.
90+2  Шанс за "сините". Насиру Мохамед засече топката с глава след центриране отляво, Бусато се намеси отлично и спаси на близката греда.
90+3 - Край на вечното дерби. ЦСКА победи Левски с 1:0.

ЦСКА:
1.Густаво Бусато, 11.Петър Занев (к), 2.Юрген Матей , 3.Жеферсон, 26.Валентин Антов , 18.Брадли Мазику , 21.Амос Юга , 15.Тибо Вион , 20.Тиаго Родригес (73  13.Юнус Санкаре), 30.Георги Йомов (73  24.Жером Синклер), 22.Али Соу  (90+1  28.Пламен Гълъбов)
Резерви: 25.Димитър Евтимов , 7.Енрике Рафаел, 8.Греъм Кери, 13.Юнус Санкаре, 28.Пламен Гълъбов, 24.Жером Синклер, 23.Ахмед Ахмедов
Треньор: Бруно Акрапович

ЛЕВСКИ13.Николай Михайлов (к), 2.Алекс Петков (86  18.Насиру Мохамед), 41.Георги Александров, 4.Мартин Райнов, 6.Ивайло Найденов (85  86.Валери Божинов ), 14.Матео Стаматов, 28.Тома Даске, 79.Мартин Петков (58  22.Патрик-Габриел Галчев), 7.Паулиньо  (79  11.Здравко Димитров), 99.Станислав Иванов, 17.Найджъл Робърта
Резерви: 12.Николай Кръстев, 11.Здравко Димитров, 18.Насиру Мохамед, 22.Патрик-Габриел Галчев, 39.Деян Иванов, 45.Илия Димитров, 86.Валери Божинов
Треньор: Славиша Стоянович

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Снимки: АНТОН УЗУНОВ