ЦСКА се класира без проблеми на четвъртфинал за Купата на България, след като отстрани с общ резултат 7:0 втородивизионния Чавдар (Етрополе). В осминафинал-реванш “червените” победиха с 5:0 на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. Това беше последната среща за годината и за двата отбора. Двубоят се игра в югозападния град, където се очакваше да бъде по-топло. Нищо подобно, студ беше сковал цял Благоевград, теренът беше почистен, но замръзнал, което затрудни футболистите. Два гола за ЦСКА реализира Тасио, по един добавиха Анисе, Присо и юношата Григор Долапчиев. За Чавдар Етрополе не игра звездата Ивайло Чочев, който вече подписа договор с ЦСКА.

Стойчо Младенов заложи на титулярния си състав и не подцени съперника. Бандаловски, Крачунов, Грънчов и Венков оформиха защитата. Пред тях играха Лукас Саша и Тодор Янчев, а по крилата Нджонго Присо и Сержиньо. В атака действаха Тасио и Абел Анисе. В 16-ата минута Анисе откри резултата след подаване на Сержиньо отдясно. През цялото първо полувреме столичани диктуваха темпото. В 39-ата минута беше единственото опасно положение за гостите от Етрополе. Николай Ботев остана сам срещу Черни, но вратарят на ЦСКА с крак изби топката.

През второто полувреме Стойчо Младенов даде шанс на трима юноши. В игра влязоха защитникът Васил Попов, халфът Григор Долапчиев и нападателят Станко Йовчев. В 50-ата минута Тасио покачи на 3:0 след грешка на вратаря на Чавдар Етрополе и защитника Чудомир Григоров. Бразилецът остана сам на празна врата и прати топката за трети път в мрежата. В 64-ата минута Нджонго Присо прекъсна головата суша и реализира за 4:0. Сержиньо го изведе сам в наказателното поле, мина покрай вратаря и търкулна топката зад голлинията. Десетина минути след това Присо можеше да намери по-вярно решение, след като влезе в наказателното поле. Крилото вместо да подаде на останалия сам Долапчиев се забави и топката му беше отнета. Крайното 5:0 оформи юношата Григор Долапчиев в 88-ата минута. Станко Йовчев изведе добре младока в наказателното поле, който стреля по диагонал във вратата на Чавдар Етрополе./БЛИЦ

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЧАВДАР ЕТРОПОЛЕ 5:0
(в първия мач 2:0 за ЦСКА)
1:0 Анисе (16), 2:0 Тасио (39), 3:0 Тасио (50), 4:0 Нджонго Присо (64), 5:0 Григор Долапчиев (88)

cska.JPG
ЦСКА
: 12.Томас Черни, 11.Иван Бандаловски (54 - 18.Васил Попов), 25.Ангел Грънчов, 66.Пламен Крачунов, 4.Михаил Венков, 5.Тодор Янчев (к), 8.Лукас Саша, 10.Сержиньо, 17.Анисе (68 - 15.Станко Йовчев), 29.Тасио (62 - 45.Григор Долапчиев), 99.Нджонго Присо
Резерви: 88. Благой Макенджиев, 9. Себастиян Скиорили, 15. Станко Йовчев, 18. Васил Попов, 24. Бернардо Тенгариня, 45. Григор Долапчиев, 55. Илияс Кириакидис
Контузени: Костадин Стоянов, Антон Карачанаков, Нилсон Антонио, Серж Нюаджи; Наказан: Апостол Попов

Чавдар Етрополе: 1.Владислав Митев, 5. Иван Иванов, 18. Чудомир Григоров, 4. Стилиян Николов, 25. Раиф Мурадов, 16. Атанас Димитров (59 - 19.Александър Василев), 7. Георги Вълчев (к), 8. Красимир Илиев (59 - Николай Стоилков), 9. Йордан Митев, 27. Ерик Почански, 11. Николай Ботев
Резерви: 12. Дончо Николов, 24. Христо Гоговски, 17. Иван Стойчев, 6. Николай Стоилков, 19. Александър Василев, 14. Денис Пидев, 10. Ивайло Чочев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Георги Димитров
Жълти картони: Иван Иванов (Чавдар Етрополе)