Локомотив (Пловдив) надви ЦСКА 1948 с 2:1 на "Лаута" в мач от 12-ия кръг на efbet Лига и записа втората си домакинска победа от началото на шампионата. Парвиз Умарбаев (33) и Димитър Илиев (64-дузпа) донесоха трите точки за "смърфовете", а между техните попадения резерваната Денислав Ангелив (48) изравни за столичани, които завършиха в намален състав след червен картон на Крумс Стоянов. Именно той извърши нарушение срещу Димитър Илиев за решителната дузпа, която стана факт едва след намесата на ВАР.

Гостите бяха по-активни в първия четвърт час, но не застрашиха сериозно вратата на Лукас Рейдър. Лека полека "смърфовете" взеха инициативата и в 33-ата минута поведоха с гол на Парвиз Умарбаев, който получи извеждащ пас на Димитър Илиев. Столичани реагираха и четири минути по-късно имаха възможност да изравнят, но Лукас Рейдър спаси след удар на Гомис, избивайки топката в корнер.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Столичани започнаха по подобие на първото добре и второто полувреме, успявайки да изравнят още в 48-ата минута, когато резервата Денислав Ангелов се разписа с глава за 1:1 след центриране от корнер. Голът даде импулс в играта на гостите и те започнаха да атакуват по-често. В 61-ата минута обаче домакините контраатакуваха и Димитър Илиев нахлу в наказателното поле, където Крум Стоянов го фаулира. Съдията Ивайло Стоянов показа жълт картон на Илиев за симулация, но след намесата на ВАР и преглеждане на ситуацията промени решението си, посочвайки бялата точка и изгонвайки Крум Стоянов с директен червен картон. Така в 64-ата минута Димитър Илиев реализира от дузпа и даде нов аванс на "смърфовете".

Играчите на Николай Киров не се предадоха и с човек по-малко на терена, а в 77-ата минута имаха страхотна възможност за изравняване с пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Галин Иванов обаче прати топката в стената. До края на мача той и съотборниците му бяха по-активни, но играта се накъса и нямаше голови положения.

След успеха си Локо (Пд) събра 14 точки и излезе на седмата позиция пред Локо (Сф) и Левски. ЦСКА 1948 остава десети с 11 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 1948 2:1
1:0 Парвиз Умарбаев (33), 1:1 Денислав Ангелов (48), 2:1 Димитър Илиев (64-дузпа)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Галин Иванов опита да центрира отдясно, то топката бе избита в корнер
11 - Ангел Бастунов напредна през центъра и стреля, а топката се отби в крака на Кристиан Гомис и отиде към Крум Стоянов, но неговият удар бе неточен
18 - Галин Иванов открадна топката в средата терена, напредна и отправи удар към вратата, но той бе блокиран
25 - Бирсент Карагерен центрира отдясно в наказателното поле., където Димитър Илиев отправи удар с глава и Даниел Наумов спаси
33 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Георги Минчев подаде към Димитър Илиев на границата на наказателното поле и капитанът с едно докосване изведе Парвиз Умарбаев, който се разписа за 1:0
37 - Ангел Бастунов получи пас в наказателното поле, където финтира Гомис и стреля с левия крак, но Лукас Рейдър показа котешки рефлекс и изби топката в корнер
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Георги Русев напредна добре и стреля, но топката рикошира в крака на Милош Петрович и излезе в корнер
48 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Влезлият като резерва Денислав Ангелов надскочи всички при центриране от корнер в наказателното поле и с глава изравни за 1:1
61 - ДУЗПА за Локо (Пд)! Димитър Илиев нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Крум Стоянов, но дузпа бе отсъдена едва след намесата на ВАР и преглеждане на ситуацията
63 - Крум Стоянов от гостите е изгонен с директен червен картон заради нарушението за дузпата
64 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Димитър Илиев реализира хладнокръвно дузпата за 2:1
74 - Удар на Георги Минчев е блокиран, а страничният съдия вдигна и флага си за засада
77 - Галин Иванов шутира от пряк свободен удар на границата на наказателното пое фронтално срещу вратата, но право в стената
89 - След центриране от корнер Димитър Илиев засече топката с глава и я прати над вратата на Даниел Наумов
90+3 - Лукас Салинас шутира от далечна дистанция покрай вратата на гостите
90+5 - Край на мача! Локо (Пд) победи ЦСКА 1948 с 2:1 и записа втора домакинска победа в шампионата

Локомотив (Пловдив): 71. Лукас Рейдър , 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович , 2. Олексий Биков, 33. Йосип Томашевич (88 44. Николай Николаев), 9. Бирсент Карагарен (65 7. Шакил Сно), 39. Парвиз Умарбаев , 34. Петър Витанов (80 6. Емил Янчев), 61. Венсан Марсел (65 16. Лукас Салинас), 14. Димитър Илиев (к) , 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 7. Шакил Сно, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 6. Емил Янчев, 28. Айвън Ангелов
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 6. Деян Лозев , 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин (46 9. Денислав Ангелов ), 18. Ивайло Чочев, 25. Георги Ангелов, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов (79 8. Ивайло Климентов), 77. Крум Стоянов , 33. Галин Иванов
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 64. Владимир Гогов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 9. Денислав Ангелов, 98. Валентин Йосков, 61. Стелиян Добрев
Треньор: Николай Киров

Пловдив, стадион: "Локомотив"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия