България победи Португалия с 1:0 в контрола в град Лейрия. Единственото попадение за нашите вкара дебютантът Марселиньо. Двубоят обаче ще се запомни с геройските прояви на вратаря ни Владислав Стоянов. Всъщност, неговата игра е акцентът от мача в световните медии. Върхът на подвига на Владо бе спасената дузпа, изпълнена от Кристиано Роналдо.

Припомняме, че това е втори наказателен удар, който българинът хваща на португалската звезда. Първият е през октомври 2014 година, когато Лудогорец играе срещу Реал (Мадрид). Тогава Владо спаси дузпа на Роналдо в 11-ата минута, който обаче вкара от друг наказателен удар в същия мач в 25-ата минута.

Така или иначе българинът се оказва единственият вратар в света, отразил две дузпи на Роналдо. Други двама негови колеги - Карлос Камени и Диего Алвеш, също имат две успешни прояви срещу Роналдо, но с някои уточнения.

Камени отразява едната дузпа, а при втората Роналдо стреля в гредата, т.е. камерунският страж няма намеса при единия от ударите.

Спасяването на Камени от февруари 2016 година

Гредата на Роналдо срещу Камени

Диего Алвеш отразява две дузпи - 5 декември 2009 година (като вратар на Алмерия) и 9 май 2015 година (като вратар на Валенсия). Срещу Алмерия обаче Алвеш отразява удара на Роналдо, но при добавката Бензема бележи, така че има гол, което донякъде обезмисля постижението на вратаря.

Спасяването на Диего Алвеш през 2009 година и последвалата добавка на Бензема

Спасяването на Диего Алвеш на 9 май 2015 година

Оказва се, че Владислав Стоянов е единственият, който спасява две дузпи на Роналдо, а след това няма и гол в неговата врата.