ЦСКА загуби първата си контрола от лагера в Австрия от словашкия вицешампион Жилина с 1:3. Двубоят се игра в градчето Санкт Вайт, в което “червените” са на подготовка. Словаците, които миналата година отстраниха Левски, поведоха в резултата с 2:0 още до полувремето след голове на Адауто да Силва и капитана Йеш. Едва шест минути преди края на двубоя Дормушали Саидходжа намали на 1:2, но в 88-ата минута Гадар оформи крайното 3:1 в полза на Жилина след точно изпълнена дузпа.

Старши треньорът на ЦСКА Любо Пенев започна със седем нови футболисти в титулярната единадесеторка - Костадин Стоянов, Мартин Камано, Светльо Петров, Иван Стоянов, Хосе Арибас, Кристиян Сенеметарио и Спас Делев.

Жилина поведе още в 7-ата минута след изпълнение на корнер. Лейтнер центрира близо до голлинията, където най-съобразителен бе Адауто да Силва, който засече в мрежата. Словаците продължиха да натискат и създаваха постоянно атаки към вратата на Ивайло Петров. В 17-ата минута Владавич мина като на парад през четирима играчи на ЦСКА и стреля, но Пифа спаси акробатично.

В 31-ата минута “червените” погледнаха към вратата на Жилина и Руи Мигел уцели гредата с удар от около 25 метра. В последната минута на първото полувреме Жилина удвои преднината си, като този път точен бе капитанът Йеш.

На полувремето Любо Пенев направи девет смени, а на терена останаха единствено Йордан Минев и един от испанците – Сенеметерио. Словаците продължиха да бъдат доста по-настоятелни и създадоха доста проблеми пред резервния страж на ЦСКА Здравко Чавдаров. В 65-ата минута именно дошлият от Сливен вратар направи груба грешка, изпусна топката в краката на Оравец, но той от 2-3 метра не успя да реализира.

В 70-ата минута и Коста Янев сгреши, но резервата за Жилина Бабатунде също не прояви концентрация и пропусна от удобно положение. В 74-ата минута Атанас Зехиров уцели гредата след изпълнение на корнер. В 84-ата минута Дормушали Саидходжа намали, след като засече хубаво центриране на Атанас Зехиров. Само четири минути по-късно обаче Костадин Стоянов фаулира играч на Жилина в наказателното поле и съдията даде дузпа за словаците. Зад топката застана резервата Гадар, който оформи крайното 3:1.

Следващата контрола на ЦСКА в Австрия е в сряда срещу местния Аустрия Кернтен от 19,30 часа българско време./БЛИЦ