"Този фантастичен, този невероятен Боби Михайлов". Помните ли тази фраза? Няма как, тя завинаги ще остане в историята на българския футбол. На 5 срещу 6 юли през нощта България отново бе едно цяло, отново празнуваше. В първите часове на 6 юли националният отбор елиминира Мексико след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двубоят завърши наравно 1:1, след като Христо Стоичков откри резултата в 6-ата минута, а Гарсия Аспе изравни от дузпа в 18-ата. През второто полувреме червени картони получиха Емил Кременлиев в 50-ата минута и Луис Гарсия в 57-ата. В момент от мача се наложи да бъде сменена и вратата на Мексико. При изпълнение на ъглов удар Марселино Бернал се оплете в мрежата и събори вратата, която бе подменена.

При дузпите...Няма нужда от прекалено описание. Борислав Михайлов се превърна в герой за цяла България, след като спаси два удара на мексиканците. Бончо Генчев, Даниел Боримиров и накрая Йордан Лечков пратиха нашите на четвъртфинал. След двубоя българската радост превзе "Джайънт Стейдиъм", а Илиян Киряков мушна пръст отзад на Красимир Балъков в купа от футболисти, легнали на земята. Лудо американско лято...

Мексико - България 2:4 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)

0:1 Христо Стоичков (6), 1:1 Луис Гарсия Аспе (18-дузпа)