Селекционерът на Азербайджан Берти Фогтс два пъти е ял пердах от България. Първият ще го помни за цял живот. Случаят е познат на всички. На 10 юли 1994 година Териера, както наричат германския специалист, извежда Бундестима срещу нашите национали в четвъртфинал на Мондиала в Щатите. Пеневата чета детронира настоящия тогава световен шампион с 2:1. Фогтс със сигурност още помни левачката на Стоичков от фаул и фамозното изпълнение на плешивата глава на Данчо Лечков.

На 7 юни 1995 година Фогтс и Германия отново излизат срещу България. Този път на Националния стадион “Васил Левски” в София в европейска квалификация. Немците повеждат с 2:0, но след два гола на Стоичков от дузпи и едно попадение на Емил Костадинов, влязъл като резерва, четвъртите в света печелят с 3:2.

За да повдигнем националното ни самочувствие преди тежкото изпитание днес в Баку, предлагаме на нашите читатели видео от въпросните две победи.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:1, четвъртфинал на Мондиал 94

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:2, евроквалификация