"Левски" приема Локомотив Пловдив днес от 18:00 часа в мач от 10-ия кръг на "А" група. В рубрикатаБЛИЦ-Архив припомняме любопитни моменти на нашите читатели.

Историята на сблъсъците между “Левски” и Локомотив (Пд) помни много интересни и драматични мачове. Най-резултатният се играе на 23 септември 1989 година и завършва 7:2 за “сините”. Над 8 000 фенове се изсипват на стадион “Георги Аспарухов” в топлия следобед, от тях близо 1000 са от Пловдив. Главен съдия на срещата е Борислав Александров. С помощници Костов и Божков.

Домакините се хвърлят в атака още с първия съдийски сигнал. Още в 10-ата минута новото попълнение от Пирин (Благоевград) Петър Михтарски откри резултата след разбъркване в наказателното поле. 8 минути по-късно отново таранът поразява вратата, бранена от Вальо Минчев – 2:0. Неудържимият този ден Михтарски е спънат в пеналта в 27-ата минута и сам вкарва хладнокръвно дузпата, за да направи преднината на “сините” класическа – 3:0. Отново от бялата точка лидерът на “смърфовете” Георги Димитров – Каубоя, връща едно попадение. Секунди след почивката 19-годишният талант Велко Йотов с топовен шут под гредата препарира безпомощния Минчев – 4:1. Бързият като вятъра Росен Крумов в 64-ата минута е точен за 5:1. Михтарски е изпуснат от “черно-бялата” защита след неуспешен опит за изкуствена засада и резултата става трагичен за Локото – 6:1. Върлината Георги Славчев малко по-късно отново взривява трибуните – 7:1. В последната минута Каубоя фиксира крайното 7:2.
МИЛЕН ДИМИТРОВ/БЛИЦ

23 септември 1989 година, “А” група, 6 кръг
“Левски” – Локомотив (Пд) 7:2
3:0 Петър Михтарски (10, 18, 27-дузпа), 3:1 Георги Димитров (35-дузпа), 4:1 Велко Йотов (47), 5:1 Росен Крумов (64), 6:1 Петър Михтарски (68), 7:1 Георги Славчев (73), 7:2 Георги Димитров (90)

“Левски”: Димитър Попов, Кирил Вангелов, Петър Хубчев (68-Красимир Коев), Стоил Георгиев, Богомил Савов, Георги Славчев, Росен Крумов, Илия Груев, Петър Михтарски, Владко Шаламанов (53-Георги Донков), Велко Йотов
Старши треньор: Добромир Жечев

Локомотив (Пд): Валентин Минчев, Георги Ташев, Кирил Андонов, Димитър Калканов, Янко Кушев, Валентин Вълчев, Пламен Кръстев (70-Михаил Юмерски), Костадин Видолов, Едуард Ераносян, Георги Димитров, Стефан Драганов.
Старши треньор: Михаил Георгиев

Тежко поражение фиксира Локо-то и на 9 ноември 1997 г. Левскарите, водени от Стефан Грозданов, помитат гостите с 5:0. Сашо Александров – Кривия, открива още в 7-ата минута, а в 25-ата Христо Йовов покачва на 2:0. В 40-ата точен е и таранът Илиян Симеонов – Чушката. След почивката се разписват Николай Тодоров - Кайзера (58) и отново Чушката (82).

На 24 октомври 1987 г. “Левски” мачка Локо с 5:1. Светослав Аргиров от гостите си вкарва автогол в 43-ата минута, но в 67-ата Стефан Драганов – Чоната, изравнява. После обаче домакините се вдигат на щурм и попиляват съперника за отрицателно време. Георги Йорданов – Ламята (73), Емил Спасов (76) и Наско Сираков (81,84) докарват нещата до крайното 5:1.