Черно море обърна Ботев (Враца) с 2:1 в последения мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Клаудиу Кешерю, който е голмайстор №1 в историята на Лудогорец, дебютира за "моряците" и негов гол бе отменен само две минути, след като се появи в игра. Треньорът на домакините Илиан Илиев записа мач №450 в родния футболен елит.

С тази победа тимът на Илиев събра 7 точки и се изкачи на 4-ото място във временното класиране, докато Ботев остава на дъното без спечелена точка от началото на сезона.

Черно море упражни домакински натиск в първите минути от мача, като в 8-ата минута Федерико Бариос спаси удар на Исмаил Иса, който обаче, бе в засада. Ботев отговори с удар на Бубакар Траоре извън наказателното поле в 10-ата минута, но топката рикошира в напречната греда на вратата, пазена от Пламен Илиев.

Последва нов период с натиск на "моряците", които опитаха повече атаки към вратата на врачани. В 27-ата минута удар на Антоан Стоянов бе неточен, а 3 минути по-късно същото се случи и при опит за изстрел от дистанция на Иса.

Десет минути преди края на редовното време на първото полувреме Антоан Стоянов центрира от ъглов удар. В наказателното поле на домакините футболистите на Черно море не се ориентираха добре и позволиха на Браян Переа да стреля с глава, оставяйки безпомощен Пламен Илиев - 1:0 за Ботев!

Черно море веднага притисна своя съперник и резултатът бе изравнен още в 40-ата минута. При изчистването на топката след статично положение за Черно море, тя стигна до Васил Панайотов. Той центрира меко отдясно, а в наказателното поле Живко Атанасов се извиси и стреля с глава. Бариос спаси, но топката стигна до Влатко Дробаров и той от близка дистанция вкара при добавката!

Тимът на Илиан Илиев започна по-силно второто полувреме и в 56-ата минута прати топката в мрежата на гостите, но попадението на Живко Атанасов не бе зачетено.

Девет минути след това Дуду нахлу от дясното крило в наказателното поле на гостите, но след удара му топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

В 67-ата минута резервата Брено Тейшейра успя да стреля с глава в наказателното поле след центриране на Дани Мартин, но прати топката в аут.

Така се стигна до 70-ата минута, когато натискът на Черно море даде резултат! Дуду взе топката в центъра на терена и направи над 30-метров пробив, като нахлу в наказателното поле и пусна топката към Васил Панайотов, който от упор отблизо прати топката неспасяемо в мрежата на Ботев Вр - 2:1 за Черно море!

Този гол смути гостите и в 75-ата минута те инкасираха и трети гол. Едгар Пашеко овладя топката в половината на Ботев и я пусна към включилия се на лявото крило Велислав Василев. Той напредна по лявото крило и центрира ниско. В наказателното поле най-добре позициониран бе Клаудиу Кешерю, който вкара гол само 2 минути, след като се появи в игра. Голът обаче, не бе зачетен заради засада при подаването на Пашеко към Василев.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

0:1 Браян Переа (10), 1:1 Влатко Добаров (40), 2:1 Васил Панайотов (70)

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на двубоя

10 -  Удар на Бубакар Траоре от гостите извън наказателното поле, но топката рикошира в напречната греда на вратата, пазена от Пламен Илиев.

35 - ГОЛ ЗА БОТЕВ! Капитанът Браян Переа се разписа с глава след центриране от корнер на Даниел Генов.

40 - ЧЕРНО МОРЕ ИЗРЯВНЯВА! След центриране отдясно, Живко Атанасов се извиси в наказателното поле и стреля с глава. Бариос спаси, но топката стигна до Влатко Дробаров и той от вкара при добавката.

45+3 Край на първото полувреме

-----------------------

45 - Начало на втората част

57 - Черно море вкара втори гол, който обаче не бе зачетен заради засада на Живко Атанасов, която бе потвърдена и от ВАР.

70 -  ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Дуду  тръгна с топката от централната зона на терена, подигра се с цялата защита на врачани, навлезе в наказателното поле и сервира кълбото на Васил Панайотов, който отбеляза за 2:1.

65 - Дуду нахлу от дясното крило в наказателното поле на гостите, но след удара му топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

75 - Велислав Василев получи пас, напредна по лявото крило и центрира ниско. В наказателното поле най-добре позициониран бе Клаудиу Кешерю, който вкара във вратата само две минути, след като се появи в игра. Голът обаче, не бе зачетен заради засада при подаването на Пашеко към Василев.

90+6 Край на мача и победа за Черно море!

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К), 11. Дуду  ( 73 - 23. Едгар Пашеко) , 8. Асен Дончев ( 13. Клаудиу Кешерю ), 17. Мартин Милушев   ( 56 - 91. Велислав Василев) , 9. Исмаил Иса ( 56 - 7. Брено Тейшейра)

Резерви: 84. Християн Славков, 7. Брено Тейшейра, 91. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо Паис, 13. Клаудиу Кешерю, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов

Треньор: Илиан Илиев

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа (К) , 22. Антоан Стоянов ( 78 - 24. Мартин Смоленски) , 21. Бубакар Траоре , 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов ( 78 - 10. Спас Георгиев) , 25. Деян Лозев ( 72 - 70. Дилян Георгиев) , 29. Мартин Бачев, 32. Мартин Дичев, 33. Стефан Цонков, 17. Чавдар Ивайлов ( 72 - 8. Даниил Кондраков)

Резерви: 1. Любомир Василев, 97. Владислав Найденов, 8. Даниил Кондраков, 70. Дилян Георгиев, 7. Иван Василев, 24. Мартин Смоленски, 11. Мартин Ачков, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев

Треньор: Тодор Янчев

Варна, стадион "Тича"

Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР