Ботев (Пловдив) победи ЦСКА с 2:0 в реванш от полуфиналите на турнира за Купата на България и с общ резултат 3:0 се класира за последния мач за първи път от 2019 година.

В спора за трофея "канарчетата" ще срещнат Лудогорец или Хебър (4:0 в първия мач).

Двубоят на "Колежа" започна прекрасно за домакините, които откриха резултата при първата си по-опасна атака. Ивелин Попов беше изведен при контраатака и преодоля Бусато за 1:0.

Две минути по-късно двамата отново комбинираха пред вратата на ЦСКА, но Секулич не успя да нанесе удар.

След първите десет вихрени минути на "Колежа" играта се поуспокои и липсваха голови положения пред двамата вратари.

ЦСКА упражни натиск след 37-ата минута, когато  Хидайет Ханкич трябваше на два пъти да се намесва решително при удари на Хайнц и Фаетон, а веднъж и гредата му помогна.

По-добрата игра на ЦСКА продължи до края на полувремето, като "червените" стигнаха до още един удар в гредата след изстрел на Хайнц.

Минута преди почивката играчите на Стамен Белчев имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Ивелин Попов, но реферът Волен Чинков и ВАР не реагираха.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В началото на втората част столичани пропуснаха още една добра възможност, при която Ханкич спаси изстрел отблизо на Линдсет.

Ботев отвърна минута след това с удар на Антоан Конте, но Бусато се намеси.

Четвърт час преди края стражът на ЦСКА отново трябваше да се намесва решително след изстрел на Ехидже Укаки.

Десет минути преди края Дилан Мертенс реши всичко с удар от границата на наказателното поле за крайното 2:0.

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА 2:0 (общ резултат 3:0)
1:0 Ивелин Попов (4'), 2:0 Дилан Мертенс (82')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първа опасност на "Колежа"! Тибо Вион стреля от фаул, но над вратата на Ботев.
4'  ГООООЛ за Ботев! Ивелин Попов получи топката от Мартин Секулич при контраатака през центъра и стреля в долния десен ъгъл на Бусато.
6'  Шанс за Ботев! Попов свали с глава към Секулич, но нападателят не успя да играе с топката на метър-два от вратата на ЦСКА.
12' Феновете на Ботев (Пловдив) почетоха с хореография легендата на тима Динко Дерменджиев - Чико, починал преди пет години.
23' Опасна атака на Ботев! Брахими опита удар, но беше блокиран.
34' Джонатан Линдсет падна в наказателното поле на Ботев, но "червените" получиха само корнер.
37'  Какъв шанс за ЦСКА! Тобиас Хайнц получи топката след пробив на Фаетон отляво, последва удар, но Ханкич плонжира и изби.
38'  Удар на Фаетон от границата на наказателното поле, но вратарят на Ботев пак се справи.
38'  ГРЕДА! Хайнц овладя вдясно на вратата, Ханкич го пресрещна последва удар под плонжа на вратаря, но право в лявата греда.
42'  ГРЕДА! Тобиас Хайнц отправи параболичен удар, Ханкич докосна топката и тя се отклони от напречната греда!
44'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Фаетон центрира остро по тревата, Ивелин Попов се хвърли да го пресрещне, а топката се отклони в ръката му.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Чудесна възможност за ЦСКА! Джонатан Линдсет засече центриране към дясната греда и стреля, но Ханкич спаси.
50' Шанс за Ботев! Константинос Балоянис и Антоан Конте разиграха в наказателното поле на ЦСКА, последва удар, но Бусато спаси.
67' Тежък удар между вратаря на Ботев Хидайет Ханкич и Данило Асприля пред наказателното поле на "канарчетата".
73'  Възможност за Ботев! Ехидже Укаки се измъкна отдясно и стреля, но Бусато отрази удара му.
82'  ГООООЛ за Ботев! Дилан Мертенс стреля от границата на наказателното поле право в десния ъгъл на Бусато за 2:0.
90' Седем минути продължение на мача.
90+7' Край на мача!

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими  (65' 4. Ехидже Укаки) , 9. Мартин Секулич ((74'  16. Самюел Акере), 10. Ивелин Попов   (74' 6. Дилан Мертенс  ) , 15. Джеймс Ето‘о , 17. Николай Минков , 19. Антоан Конте , 20. Антонио Калдерон, 31. Уме Емануел (90+3' 30. Лъчезар Балтанов) , 38. Константинос Балоянис
Резерви: 32. Матвей Игонен, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев
Треньор: Душан Керкез

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай  (58' 6. Християн Петров) , 3. Сайней Санянг  (79' 5. Брадли де Нойер) , 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 21. Амос Юга  (58'  8. Станислав Шопов), 26. Марселино Кареасо , 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет , 11. Матиас Фаетон (76' 16. Георги Чорбаджийски) , 14. Тобиас Хайнц (58' 30. Данило Асприля)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох
Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР