Франция разгроми Ямайка с 8:0 в контрола преди Световното първенство. “Петлите” буквално се изгавриха със значително отстъпващия по класа съперник, като можеха да запишат и двуцифрен успех. Кабай откри в 17-ата минута след асистенция на Жиру, а секунди по-късно Блез Матуиди покачи на 2:0. До почивката се разписа още Карим Бензема (38), а в 53-ата минута дойде ред и на Жиру. Отново Бензема (63), Матуиди (66) и Гризман (77, 89) довършиха головата фиеста.

Това е едва четвъртата победа за "петлите" с подобен резултат. Франция има два успеха с по 8:0 срещу Люксембург и един срещу Исландия.

Бензема вече има 21 гола с националната фланелка. Нападателят на Реал (Мадрид) се изравни с Жан Винсент на 10-ото място във вечната реализаторска ранглиста на Франция.

На световните финали французите са в една предварителна група с Хондурас, Швейцария и Еквадор.

Съставът на Франция: Лорис, Дебюси (46 - Саня), Евра, Сако, Варан, Матуиди (72 - Погба), Валбуена (80 - Реми), Кабай (59 - Мавуба), Сисоко, Бензема (86 - Шнейдерлин), Жиру (71 - Гризман)