Шоу и доминация на Холандия, мъка за Бразилия и трагичен съдия белязаха мачът за третото място на Световното първенство. "Лалетата" тотално надиграха "златистите" и успехът с 3:0 бе най-малкото, с което се отърваха домакините.

Робин ван Перси, Дейли Блинд и Джорджинийо Вайналдум заковаха пироните в ковчега на Бразилия, която завърши домашния Мондиал с антирекорд - 14 получени гола.

Срещата се запомни и с безобразното съдийство на алжиреца Джамел Хаймуди, който направи фрапантни грешки, както при първите две попадения, така и след почивката. Той не показа червен картон на Тиаго Силва при дузпата за Холандия, а при втория гол на „лалетата” не отсъди засада преди центрирането на Вайналдум. През второто полувреме пък съдията не отсъди по една чиста дузпа и за двата тима – за нарушения срещу Оскар, получил жълт картон за симулация, и срещу Робен.