Без голямата си звезда Лионел Меси Аржентина победи Чили с 2:1 в първия си двубой от юбилейното издание на Копа Америка. При отсъствието на магьосника на Барселона, на терена се развихриха Анхел ди Мария и Евер Банега.

Двамата забиха по един гол в рамките на 8 минути в началото на втората част, а за Чили точен бе Фуензалида.

След равенство през първата част, в началото на втората аржентинците нанесоха своя удар. Първо в 51-ата минута Банега намери чудесно Ди Мария в наказателното поле, а крилото на Аржентина лесно реализира за 1:0.

Осем минути по-късно Ди Мария върна жеста. Той пусна топката на Банега на границата на наказателното поле, а халфът на Севиля с хубав удар по земя вкара за 2:0.

В последните секунди на добавеното от съдията продължение Хосе Фуензалида вкара почетното попадение за Чили.