ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на Виктория Пилзен в Чехия в първи плейоф от Лигата на конференциите. Попаденията за домакините бяха дело на Милан Хавел в 10-ата минута, като останаха сериозни съмнения за засада, както и Йон Москера в 72-ата.

Домакините започнаха с атаките от първия съдийски сигнал, но при първите опасности Бусато се намеси решително. В 10-ата минута Милан Хавел откри резултата. Радим Резник получи извеждащо подаване вляво от вратата на Бусато, като при паса той бе на сантиметри зад последния играч в отбраната на ЦСКА, но страничният съдия не вдигна флага за засада. Резник продължи към непокрития Хавел, който отблизо разпечата Бусато, като преди това и Валентин Антов игра с топката.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

ЦСКА отвърна с греда. Яник Вилтсхут изстреля далечен удар, който уцели страничния стълб на вратата на Хрушка. Бусато пък отново се намеси решително при удар на Буча, а това бе последната сериозна опасност за първите 45 минути.

Второто полувреме бе предпазливо, като и двата отбора внимаваха повече да не допуснат гол. Домакините обаче успяха да реализират второ попадение в 72-ата минута. Тогава Буча стреля отблизо, Бусато изби топката, но тя попадна точно в Йон Москера, който я прати в мрежата за 2:0.

До края на мача ситуациите пред двете врати липсваха и резултатът остана непроменен.

Реваншът между ЦСКА и Виктория (Пилзен) е след седмица в София - на 26 август от 20:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Виктория (Пилзен) - ЦСКА 2:0
1:0 Милан Хавел (10), 2:0 Йон Москера (72)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Първи точен удар в срещата. Павел Шулц го отправи, Густаво Бусато сигурно улови топката.
10  ГОЛ! 1:0 за Виктория (Пилзен), Милан Хавел откри резултата. Радим Резник получи извеждащо подаване вляво от вратата на Бусато, като при паса той бе на сантиметри зад последния играч в отбраната на ЦСКА, но страничният съдия не вдигна флага за засада. Резник продължи към непокрития Хавел, който отблизо разпечата Бусато, като преди това и Валентин Антов игра с топката.
11 - Припомняме, че в тази фаза няма ВАР и заради това ситуацията не беше прегледана.
17  ГРЕДА! Далечен удар по земя на Яник Вилтсхут, топката летеше към долния десен ъгъл на Хрушка, но се отби в гредата.
30  Жълт картон за Жорди Кайседо за фаул в предни позиции
31  Бусато изби топката след пряк свободен удар, след което Жеферсон я изчисти в корнер. След това Павел Буча стреля от границите на наказателното поле, ударът му в близкия удар бе спасен от бразилския вратар на ЦСКА.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------------
46- Начало на второто полувреме
60- Иван Турицов се справи страхотно и отне топката от оставящия сам срещу Бусато нападател на чехите
72- ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ! Буча стреля отблизо, Бусато изби топката, но тя попадна точно в Йон Москера, който я прати в мрежата за 2:0!
87- Юга стреля, но топката мина покрай вратата
90+3- Край на мача!

Виктория (Пилзен): 13. Алеш Хрушка, 14. Радим Резник, 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница, 24. Милан Хавел , 39. Доминик Яношек, 20. Павел Буча, 50. Адриел Ба Луа (83-5. Жоел Каямба), 31. Павел Шулц (75-66. Мирослав Качер), 18. Йон Москера, 15. Томас Чори
Резерви: 13. Мариан Твърдон, 36. Индрих Станек, 5. Жоел Каямба,  9. Жан-Давид Бугел, 11. Матей Хибс, 19. Михал Хлавати, 21. Шимон Фалта, 22. Якуб Брабец, 25. Алес Чермак, 26. Лукаш Матейка, 66. Мирослав Качер
Треньор: Михал Билек

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилтсхут (74-17. Бисмарк Чарлс), 9. Жорди Кайседо
Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 14. Митко Митков, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Томас Лам
Треньор: Стойчо Младенов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия