ЦСКА загуби с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев в последната си контрола от зимния лагер в Турция. Проверката бе втора за "армейците" за днес, след победата с 5:1 над казахстанския Шахтьор (Караганда) по обяд, а това наложи "червените" да излязат с експериментален състав.

Срещата започна с атаки и към двете врати, като Маурисио Гарсес пропусна първата възможност за ЦСКА, а Сашко Пандев за северномакедонците.

Като титуляр за българския тим срещата започна каращият проби 17-годишен босненски бранител Харад Каламуич, който напусна играта след половин час на терена. Малко след това Академия Пандев се възползва от грешка на защитата на ЦСКА и братът на легендата Горан Пандев - Сашко откри резултата (1:0), прехвърляйки вратаря Димитър Евтимов.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В самия край на полувремето Калоян Кръстев пропусна да изравни, но стреля неточно с глава от добра позиция.

Втората част започна по-добре за съперника на ЦСКА, а Димитър Евтимов и Калоян Пехливанов на два пъти спасиха "армейците" при удар на Велиновски.

Академия Пандев вкара втори гол, след като Бакар излъга младия Пехливанов и преодоля Евтимов с удар от около 20 метра за 2:0. Малко повече от четвърт час по-късно Зоран Ивановски оформи класическото 3:0 при поредната контраатака (3:0). Няколко минути след това той асистира на Пепи Георгиев, разписал се на празна врата за 4:0.

Резултатът можеше да стане още по-изразителен, но добри намеси на вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов предотвратиха това.

Играчите на ЦСКА трябва да си стегнат багажа до полунощ, тъй като в 2:30 е полетът им за Истанбул.

ЦСКА - АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ 0:4
0:1 Сашко Пандев (34'), 0:2 Бакар (54') 0:3 Зоран Ивановски (70'),  0:4 Пепи Георгиев (74')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
34' ГОЛ за Академия Пандев! Братът на северномакедонската легенда Горан Пандев - Сашко се възползва от грешка на "червената" отбрана, получи подаване отляво и откри резултата с прехвърлящ удар.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53' ГОЛ за Академия Пандев! Бакар получи топката на границата на наказателното поле, залъга защитник на ЦСКА и вкара топката в мрежата за 2:0.
70' ГОЛ за Академия Пандев!  Зоран Ивановски се разписа за 3:0 с удар покрай вратаря след контраатака.
73' ГОЛ за Академия Пандев!  Зоран Ивановски напредна по десния фланг, пусна успореден пас към Пепи Георгиев и на празна врата той прати топката за четвърти път във вратата на ЦСКА.
90' Край на срещата.

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич (Калоян Пехливанов), 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев

Академия Пандев (Mkd)АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ:  Филип Купанов, 17. Давор Огненовски, 55. Андрия Секулич, 5. Томислав Илиев, 23. Боян Димоски, 7. Донов, 20. Зоран Ивановски, 14. Кире Стоянов, 44. Бакар, 11. Кристиан Велиновски, 19. Сашко Пандев