ЦСКА се наложи с категоричното 6:1 срещу третодивизионния Банско в контролна среща в края на мини лагера си, който "червените" проведоха в планинския град по време на паузата за националните отбори.

Един от головете за "армейците" вкара Павел Жабов. Талантът от школата на ЦСКА е син на бившия нападател на клуба Петър Жабов.

Двубоят до последно бе под въпрос заради проливния дъжд в региона. Стойчо Младенов даде възможност на юношите Любомир Цветанов и Виктор Атанасов да излязат на терена още от първата минута, като в стартовия състав попаднаха и Хамза Чатакович и Ахмед Ахмедов, които също получават по-малко игрово време.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

"Червените" стартираха силно и опитаха да открият резултата след изстрели на Матай и Чатакович в началните минути. В 24-ата Яник Вилдсхут отбеляза за 1:0 с хубав удар в горния ъгъл, но две по-късно домакините успяха да изравнят след попадение на Кристиян Балтов - 1:1.

Равенството обаче се запази само три минути. Вилдсхут изведе Ахмедов, който преодоля вратаря на Банско Иван Димитров за 2:1, а в 31-ата минута Греъм Кери покачи на 3:1 за ЦСКА.

След почивката головото шоу продължи и влезлият като резерва Жуниор Нзила вкара за 4:1 с изстрел от дъгата на наказателното поле. Малко след час игра пък друг играч, който се появи през второто полувреме - Федерико Варела, отбеляза пети гол във вратата на Банско. Крайното 6:1 оформи юношата Павел Жабов в 84-ата минута.

Тази вечер футболистите и треньорският щаб на ЦСКА се прибират в София, където ще получат ден почивка, след което започват подготовка за следващия си двубой от първенството - домакинството на Ботев (Пловдив) в неделя от 19:15 часа.

БАНСКО - ЦСКА 1:6
0:1 Яник Вилдсхут (24), 1:1 Кристиян Балтов (26), 1:2 Ахмед Ахмедов (29), 1:3 Греъм Кери (31), 1:4 Жуниор Нзила (55), 1:5 Федерико Варела (61), 1:6 Павел Жабов (84)

БАНСКО
:
1.Иван Димитров, 20.Марио Димитров, 5.Борис Божинов, 3.Костадин Слаев (к), 11.Кристиян Балтов, 6.Жоро Рошков, 14.Веско Весков, 8.Венцислав Маламов, 7.Петър Пенчов, 15.Костадин Василев, 16.Илия Колев
Tреньор: Борис Галчев

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА (първо полувреме): 1.Густаво Бусато, 16.Любомир Цветанов, 2.Юрген Матей, 28.Пламен Гълъбов, 10.Виктор Атанасов, 3.Жеферсон, 24.Карло Мухар, 30.Яник Вилдсхут, 8.Греъм Кери, 11.Хамза Чатакович, 23.Ахмед Ахмедов
ЦСКА (второ полувреме): Димитър Евтимов, Росен Маринов, Росен Божинов, Калоян Пехливанов, Ц. Йорданов,  Жеферсон, Жуниор Нзила, Павел Жабов, Федерико Варела, Хамза Чатакович, Ахмед Ахмедов
Tреньор: Стойчо Младенов