ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА успя да победи с 3:2 Гурник (Забже) във втората си контролна среща по време на подготовката в Турция. Браян Морено откри резултата още в 39-ата секунда, а в 25-ата минута Иван Турицов удвои от дузпа. Малко преди да е изминал половин час игра поляците намалиха чрез Симон Влодарчик. Отново той бе точен в 80-ата минута, изравнявайки резултата.

В герой за "червените" се превърна Мено Кох. 28-годишният нидерландец вкара за крайното 3:2 с глава в последната секунда на мача след центриране на Тибо Вион.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В първата си контрола на лагера в Турция "армейците" загубиха с 0:1 от Санфрече Хирошима, но днес успяха да стигнат до победата. Гурник е на 12-ото място в класирането в Полша, печелил е шампионската титла 14 пъти. Мачът с ЦСКА пропусна голямата звезда на тима Лукас Подолски, който спечели световната титла с Германия на Мондиал 2014 в Бразилия. На 37-годишния голмайстор му се е родило трето дете и е освободен за няколко дни от подготвителния лагер в Турция.

Бомба в БЛИЦ: Ето кой подлага крак на новия стадион на ЦСКА

Футболистите на Саша Илич започнаха отлично срещата. Още в 39-ата минута Браян Морено се разписа. Бързоногият нападател получи извеждащо подаване от Галин Минков, оказа сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля - 1:0.

В 12-ата минута Морено беше близо до втори гол, след като финтира стража на Гурник встрани от вратата, отправи удар по земя, но притичал бранител изчисти в ъглов удар.

В 24-ата минута Морено нахлу опасно вдясно в наказателното поле на Гурник и беше повален от противник. От бялата точка Иван Турицов се разписа за 2:0.

Секунди по-късно поляците пропуснаха добра възможност за попадение. То обаче падна в 29-ата минута, когато Влодарчик опъна мрежата зад Димитър Евтимов - 2:1. Малко преди почивката Морено имаше нова възможност, но реши да финтира съперник и да опита да си спечели дузпа, вместо да стреля. В ответната атака поляците можеха да изравнят, но Дадок не уцели опразнената от Евтимов врата.

В началото на втората част Саша Илич направи няколко промени. В игра се появиха Жеферсон, Тибо Вион, Жираир Шагоян, Мено Кох, Енес Махмутович и Радослав Живков. Четвърт част след началото на полувремето поляците получиха червен картон. Янза настъпи Вион в центъра на терена и бе изгонен от съдията, тъй като това беше второто му официално предупреждение. Той обаче не пожела да напусне терена. Саша Илич се намеси и позволи на капитана на Гурник да продължи участие в мача, което е възможно само поради неофициалния характер на срещата.

Малко след това Кравчик засече с глава центрирана топка, изпращайки я в аут. В 80-ата обаче Гурник изравни. Двама футболисти на полския отбор комбинираха в наказателното поле на ЦСКА и топката стигна до Влодарчик, който реализира втория си гол за деня - 2:2.

В добавеното време Тибо Вион центрира отдясно в наказателното поле и Мено Кох се разписа с глава, донасяйки победата с 3:2.

Следващата контрола на ЦСКА е на 24 януари (вторник) - срещу австрийския ЛАСК (Линц).

ЦСКА - ГУРНИК (Забже, Полша) 3:2
1:0 Браян Морено (1), 2:0 Иван Турицов (25-дузпа), 2:1 Симон Влодарчик (29), 2:2 Симон Влодарчик (80), 3:2 Мено Кох (90+2)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 13. Галин Минков , 2. Юрген Матай (к), 21. Амос Юга, 19. Иван Турицов , 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено
Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 12. Илия Шаламанов (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Менно Кох , 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 23. Тобиас Хайнц, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 30. Дауда Бамба

ГУРНИК: 1. Биелица, 5. Счесняк, 4. Палужек, 25. Кьоцке , 8. Врховец, 15. Вожтужек, 96. Дадок, 33. Окунуки, 64. Янза, 20. Влодарчик  , 21. Кравчук

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023