Крумовград и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в първия мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра в Коматево, а футболистите на Валентин Илиев надиграха противника, но пропуснаха да постигнат обрат.

Домакините откриха резултата още с първата си възможност. Джуниет Али подаде на Серкан Юсеин, който проби в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл преодоля Петър Маринов - 1:0.

В 20-ата минута Емил Ценов шутира от над 20 метра, но встрани от вратата, пазена от Янко Георгиев. В средата на първото полувреме Радослав Кирилов се свлече в наказателното поле на Крумовград след съприкосновение с Лукас Сантана и въпреки претенциите на "червените" за дузпа, главният съдия Димитър Димитров остава безмълвен.

В 27-ата минута Ради Кирилов стреля от воле, топката профуча на сантиметри над вратата. До почивката футболистите на Валентин Илиев потърсиха изравнително попадение, но Янко Георгиев и защитата пред него се справиха на ниво.

Още в началните секунди на втората част гостите отново изявиха претенции за дузпа. Радослав Кирилов опита да центрира, но топката се отби в ръката на Лукас Сантана. Първоначално реферът отсъди корнер, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР посочи бялата точка. Евгений Сердюк изпълни точно в 50-ата минута - 1:1.

Малко след това изстрел на Талис премина опасно близо до десния страничен стълб на вратата на Крумовград. След това Сердюк пропусна от чиста позиция.

Пред украинеца имаше още една добра възможност, но той отново не успя да отбележи.

В 77-ата минута Янко Георгиев отрази и удар на Радослав Кирилов. До края не падна нов гол и срещата приключи 1:1.

За Крумовград това е трети пореден мач без загуба след победите с 3:0 над Ботев (Враца) и 2:0 срещу Локо (Пд) на "Лаута". Отборът на Атанас Рибарски, който е бивш наставник на ЦСКА 1948, има 13 точки и е девети във временното класиране. Тимът на Вальо Илиев е шести с 14 т.

КРУМОВГРАД - ЦСКА 1948 1:1
1:0 Серкан Юсеин (7), 1:1 Евгений Сердюк (50-дузпа)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
7  ГОЛ! 1:0 за Крумовград. Рафаел Фуртадо получи от Серкаин Юсеин на десния фланг, задържа добре топката и изведе именно Юсеин в наказателното поле на ЦСКА 1948. Халфът успя да се разпише от малък ъгъл под плонжа на Петър Маринов.
23 - ЦСКА 1948 претендира за дузпа. Капитанът Радослав Кирилов овладя топката отляво в наказателното поле на Крумоград, след което падна след съприкосновение с Лукас Сантана. Главният съдия Димитър Димитров не отсъди наказателен удар.
27 - Талис центрира от свободен удар, топката беше изчистена, но право към Ради Кирилов, който засече от воле, изпращайки я малко над напречната греда.
41 - Бирсент Карагарен центрира, а на далечната греда Талис свали с глава за Евгений Сердюк. Украинецът овладя и комбинира с връхлитащия Карагарен, който стреля силно, но след рикошет топката излезе в корнер.
45 - Талис засече с глава, топката прелетя покрай лявата греда на вратата на Янко Георгиев.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46   "Червените" претендират за дузпа за игра с ръка на Лукас Сантана. Съдията Димитър Димитров бе извика да преразгледа ситуацията на ВАР монитора, след което отсъди 11-метров наказателен удар.
50  ГОЛ! Евгений Сердюк се разписа във вратата на Янко Георгиев - 1:1.
63 - Нов шанс за тима на Валентин Илиев. Радослав Кирилов напредна по левия фланг, центрира към Карагарен, който с едно докосване с десния крак продължи за Сердюк. Украинецът стреля, Янко Георгиев изби в ъглов удар.
77 - Стражът на Крумовград спаси удар на Ради Кирилов.
90 - Шест минути добавено време.
90+7 - Край на мача.

КРУМОВГРАД: 1. Янко  Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров (к) , 7. Момчил  Цветанов, 2. Джуниет Али, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин , 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 19. Наско Милев, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гермуш
Треньор: Атанас Рибарски

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов,  91. Райън Бидунга, 14.  Теодор Иванов, 28. Неделко Пишчевич, 2. Джонатан Перейра, 21.  Емил Ценов   (46  34.Петър Витанов), 30. Кристофър Ачемпонг, 7.  Талис, 10. Радослав Кирилов (к), 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк
Резерви: 33.  Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 61. Октавио Мантека, 34. Петър Витанов, 6. Радослав Илиев, 58. Марто Бойчев, 77. Симеон Александров, 22.  Реян Даскалов, 5.  Асен Георгиев
Треньор: Валентин Илиев

Коматево, Спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР