Александър Томаш дебютира начело на Етър с нулево равенство като гост на Славия в мач от 13 кръг на efbet Лигата. Срещата между последните два отбора в класирането беше единствена от днешната програма на първенството, след като вечното дерби между ЦСКА и Левски и двубоят Лудогорец – Ботев (Пловдив) бяха отложени заради голям брой играчи, заразени с COVID-19.

Още в самото начало Емил Стоев можеше да даде аванс на Славия, но ударът му от наказателното поле излезе в корнер след рикошет. Малко по-късно Преслав Боруков не успя да се възползва от добрата си ситуация и да отправи удар към вратата на домакините.

Осем минути преди почивката Георги Петков парира изстрел на озовалия се срещу него Боруков. При това положение ветеранът получи контузия и Славия трябваше да прави принудителна смяна на вратар.

Пет минути след старта на второто полувреме Етър нямаше късмет. След центриране от корнер Мариян Иванов с глава прати топката в гредата. В 72-ата минута вратаря на гостите Христо Иванов се отличи с добра намеса и парира удар на Калоян Кръстев.

Десет минути след това Светослав Вуцов предотврати опасност пред вратата на Славия, след като изби в корнер удар на Боруков. След това гостите имаха и претенции за дузпа, тъй като Андреа Христов с дърпане на фланелката повали играч на Етър, но съдията Георги Иванов подмина претенциите на „болярите“.

Последната възможност в срещата дойде в добавеното време, когато „виолетовите“ получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на домакините. Светослав Вуцов обаче без проблем улови удара на Яни Пехливанов.

Така Етър остана на последно място в класирането с четири точки, докато Славия е на предпоследната 12-а позиция с 8 точки, но и два мача по-малко.

СЛАВИЯ – ЕТЪР 0:0

Славия: 1.Георги Петков (45-13.Светослав Вуцов), 3.Ертан Томбак, 55.Андреа Христов, 17.Радослав Терзиев, 19.Филип Антовски, 71.Емил Стоев, 77.Георги Вълчев (62-20-Филип Кръстев), 10.Янис Карабельов, 11.Радослав Кирилов, 73.Венцислав Бенгюзов (85-22.Дарко Тасевски), 9.Калоян Кръстев
Резерви: 13.Светослав Вуцов, 22.Дарко Тасевски, 38.Милен Гамаков, 20.Филип Кръстев, 83.Христо Попадийн, 5.Мартин Атанасов, 35.Мартин Сораков
Треньор: Александър Тарханов

Етър: 1.Христо Иванов, 84.Здравко Запрянов, 6.Пламен Крачунов , 26.Мариян Иванов , 23.Христофор Хубчев (90+1-21.Георги Купенов), 70.Кольо Станев (73-71.Даниел Пехливанов), 44.Божидар Кацаров , 20.Яни Пехливанов, 83.Алдаир Ферейра (84-16.Стелиян Добрев), 7.Милчо Ангелов (90+1-9-Иван Петков), 99.Преслав Боруков
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 24.Георги Купенов, 71.Даниел Пехливанов, 8.Иван Михайлов, 9.Иван Петков, 10.Свилен Щерев, 16.Стелиян Добрев
Треньор: Александър Томаш

София, „Славия“
Съдия: Георги Иванов

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
3 -  Емил Стоев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Етър, но след рикошет топката излиза в корнер
11 - Христофор Хубчев изведе Преслав Боруков в добра позиция пред Георги Петков, но нападателят на Етър не успя да стреля от вратарят на домакините улов без проблем
17 - Бенгюзов отправи неточен удар към вратата на Етър след двойно подаване с Калоян Кръстев
37 -  Боруков се озова сам срещу Георги Петков, но стреля в тялото на ветерана
45 -  Принудителна смяна за Славия. Светослав Вуцов заменя получилия контузия Георги Петков
45+2 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
51-  Греда! Мариян Иванов нямаше късмет и при негов удар с глава след центриране от корнер топката се удари в гредата на вратата на Славия
72 -  Христо Иванов с добра намеса предотврати гол във вратата си след удар на Калоян Кръстев от наказателното поле
82 -  Преслав Боруков беше изведен в опасна позиция и стреля към вратата на Славия, но Светослав Вуцов успя да избие в корнер
90+4- Удар на Пехливанов от фаул, но без проблеми за Вуцов
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение