Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Хърватия и Албания завършиха при 2:2 във втора среща от група В на Евро 2024. Двата остават без победа, след като загубиха първите си срещи от Испания (0:3) и Италия (1:2).

Двубоят започна равностойно с атаки към двете врати, но в първите минути липсваха чистите голови положения.

Резултатът беше открит при първата чиста ситуация. Казим Лачи засече центриране в 11-ата минута и с глава се разписа за 1:0. Минути по-късно Недим Байрами стреля опасно, но покрай дясната греда на хърватската врата.

Първата  по-добра възможност за хърватите дойде в 20-ата минута, но ударът на Марсело Брозович не намери целта. Малко по-късно и Бруно Петкович можеше да стреля с глава от добра позиция, но прати топката над вратата.

След малко повече от половин час игра Албания можеше да поведе с два гола, но Кристиан Аслани не успя да преодолее Ливакович.

Минута преди края на първото полувреме Рей Манай пропусна втора добра възможност за албанците, но отправи твърде слаб удар.

Хърватия започна по-добре втората част и пет минути след почивката резервата Лука Шушич пропусна чудесна възможност да изравни. В следващите няколко минути опасно удари с глава отправиха Марио Пашалич и Йосип Шутало, но без резултат.

Албанците показаха зъби след час игра с два удара на Кристиян Аслани и Недим Байрами в рамките на минути.

Хърватия успя да обърне развоя на срещата само за две минути. В 74-ата рожденикът Андрей Крамарич успя да изравни с удар в близкия ъгъл, а в 76-ата Клаус Джазула отклони топката в собствената си врата за 2:1.

Минути преди края Лука Модрич можеше да сложи точка на спора, но стреля встрани. Албания също се отчете с пропуск на Арбер Ходжа, за да се стигне до попадението на Клаус Джазула, отбелязал си автогол малко по-рано.

Албанецът се оказа на перфектна позиция в наказателното поле и праз краката на Йошко Гвардиол фиксира крайното 2:2.

Албания и Хърватия остават на трето и четвърто място в класирането с по точка, изоставайки на две зад лидерите Испания и Италия, които играят утре от 22:00 часа българско време.

ХЪРВАТИЯ - АЛБАНИЯ 2:2
0:1 Казим Лачи (11'), 1:1 Андрей Крамарич (74'), 2:1 Клаус Джазула (76' автогол), 2:2 Клаус Джазула (90+5')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
11'  ГООООЛ за Албания! Казим Лачи засече центриране от десния фланг и с глава се разписа за 1:0.
15' Нов опит на Албания! Недим Байрами шутира към долния десен ъгъл, но не намери целта.
20' Първа сериозна опасност за хърватите! Марсело Брозович шутира към вратата на Албания, но не намери целта.
27' Шанс за Хърватия! Бруно Петкович опита удар с глава, но над вратата.
31'  Какъв пропуск! Кристиан Аслани беше изведен вляво от Ливакович, но вратарят спаси удара му.
45+1' Поредна възможност за Албания! Рей Манай стреля с глава, но твърде слабо.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Чудесна възможност за Хърватия! Резервата Лука Шушич пое топката в наказателното поле и стреля, но Стракоша спаси.
51' Иван Перишич центрира отляво към далечната греда, където Марио Пашалич засече с глава, но над вратата в аут.
58' Още една възможност за хърватите! Лука Модрич центрира, Йосип Шутало игра с глава, но не уцели вратата.
63' Кристиян Аслани стреля извън наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Ливакович.
67' Нов опит на Албания! Недим Байрами отправи удар, но покрай вратата на хърватите.
69' Шанс за Хърватия, но Пашалич стреля встрани от целта.
74'  ГООООЛ за Хърватия! Андрей Крамарич се разписа за 2:1, след като пое топката в наказателното поле и я прати в близкия ъгъл.
75'  ГООООЛ за Хърватия! Анте Будимир стигна до топката на аутлинията, върна я назад, последва удар и топката се отби в Клаус Джазула, за да влети в мрежата на Албания за 2:1.
87' Опасен изстрел на Лука Модрич, но встрани от вратата.
89' Каква възможност за Албания! Арбер Ходжа пропусна на метър от вратата на Хърватия.
90+5'  ГООООЛ за Албания! Клаус Джазула се озова в перфектна позиция в наказателното поле и прати топката във вратата през краката на Йошко Гвардиол.
90+8' Край на мача.

CroatiaХЪРВАТИЯ: 1. Доминик Ливакович, 22. Йосип Юранович, 6. Йосип Шутало, 4. Йошко Гвардиол, 14. Иван Перишич (84'  19. Борна Соса), 10. Лука Модрич -к, 11. Марсело Брозович (46'  24. Марко Пашалич), 8. Матео Ковачич, 7. Ловро Майер (46'  25. Лука Шушич), 17. Бруно Петкович (69'  16. Анте Будимир), 9. Андрей Крамарич  (84'  26. Мартин Батурина)
Резерви: 12. Недялко Лабрович (вр), 23. Ивица Ивушич (вр), 2. Йосип Станишич, 3. Марин Понграчич, 5. Мартин Ерлич, 21. Домагой Вида, 15. Марио Пашалич, 18. Лука Иванушеч, 20. Марко Пяца
Треньор: Златко Далич

Albania АЛБАНИЯ: 23. Томас Стракоша, 4. Елсеид Хусай , 6. Берат Джимсити -к, 5. Арлинд Айети, 3. Марио Митай, 21. Кристиан Аслани, 20. Илбер Рамадани (84'  19. Мирлинд Даку), 14. Казим Лачи  (72'  8. Клаус Джазула  ), 9. Ясир Асани (64'  15. Таулент Сефери), 7. Рей Манай (84' 11. Арбер Ходжа) , 10. Недим Байрами
Резерви: 1. Етрит Бериша (вр), 12. Елхан Кастрати (вр), 2. Иван Балиу, 13. Енеа Михай, 18. Ардиан Исмайли, 24. Мараш Кумбула, 25. Насер Алижи, 22. Амир Абраши, 11. Армандо Броя, 16. Медон Бериша, 14. Ернест Мучи
Треньор: Силвиньо

Съдия: Франсоа Льотесие (Франция)
Стадион: "Фолкспаркщадион", Хамбург
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР