Борусия (Дортмунд) продължава със зашеметяващото си представяне в Бундеслигата. “Жълто-черните” спечелиха за трети пореден път след подновяването на първенството и отново вкараха 5 гола, този път разпилявайки Унион (Берлин) с 5:0 на “Сигнал Идуна Парк”.

Звездата на вечерта? Ерлинг Холанд! 19-годишният норвежец започна пот първата минута за домакините и отново не разочара, отбелязвайки нови два гола. По този начин Холанд вече има 7 попадения в едва 3 мача за Дортмунд. Нападателят е първият играч в историята на Бундеслигата, който вкарва толкова голове за такъв период от време. Норвежкият талант е и първият в историята, който отбелязва с първите си седем удара в рамките на вратата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Джейдън Санчо откри резултата в 13-ата минута след пробив ала Ариен Робен, както и малко късмет, защото топката се отби в крака на противников защитник преди да влети в мрежата - 1:0. Едва пет минути по-късно Холанд показа умението си да се пласира, като бе на правилното място в правилното време, за да порази вратата от непосредствена близост след центриране - 2:0.

Пълните трибуни трябваше да почакат доста за нов гол, който отново бе на сметката на Дортмунд - Марко Ройс отбеляза от дузпа в 68-ата минута за 3:0. Борусия не намали темпото и две минути по-късно Санчо подаде към непокрития във вратарското поле Аксел Вицел, за когото остана най-лесното - да реализира за 4:0. Холанд продължи серията си в 76-ата минута, когато отбеляза с удар с левия крак от около 10-11 метра за финалното 5:0.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 20 КРЪГ:
От петък
Херта - Шалке 04 0:0

От събота
Майнц 05 - Байерн 1:3

0:1 Роберт Левандовски (8), 0:2 Томас Мюлер (14), 0:3 Тиаго Алкантара (26)

Борусия (Дортмунд) - Унион (Берлин) 5:0
1:0 Джйдън Санчо (13), 2:0 Ерлинг Холанд (18), 3:0 Марко Ройс (68-дузпа), 4:0 Аксел Витсел (70), 5:0 Ерлинг Холанд (76)

Хофенхайм – Байер (Леверкузен) 2:1
0:1 Диаби (11), 1:1 Крамарич (23), 2:1 Сков (65)

Фортуна (Дюселдорф) – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Айхан (78), 1:1 Чандлър (90+3)

Аугсбург – Вердер 2:1
0:1 Йедвай (23-автогол), 1:1 Нидерлехнер (67), 2:1 Варгас (82)

От 19:30 часа