Кьолн загуби тежко у дома от Херта с 0:4 в последния мач от шестия кръг на германската Бундеслига и изравни свой негативен рекорд от 5 поредни домакински поражения. За последно това се бе случвало на „козлите“ през 2011 година под ръководството на Евалд Линен.

Столичани играха повече от едно полувреме с човек повече, след като в 41-ата минута Хорхе Мере бе изгонен с директен червен картон.

Холандецът Джавайро Дилросун откри резултата за Херта в 23-ата минута, а до края на първата част домакините се опитаха да се противопоставят на своя съперник, но директният червен картон като че ли предреши нещата.

През второто полувреме „козлите“ рухнаха физически, а гостите се възползваха от почти всяко свое положение. Ведад Ибишевич наниза два гола в 58-ата и 62-ата минута, а Дедрик Боята оформи крайния резултат седем минути преди последния съдийски сигнал.

Загубата срина Кьолн до предпоследното място в таблицата с 3 точки, докато „старата дама“ е на десета позиция със 7.